TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Basit tığ işi battaniye yapımı

Tığ işi battaniye modellerini çok seviyorum. Yapımları hem basit hem de çok farklı şık duruyor. Benim gibi düşünen birçok bayan vardır elbette. Bugünde sizler için yapımı oldukça basit ve çok güzel bir battaniye modeli göstermek istiyorum.

Tığ işi battaniye modelinin yapımını sizlere video olarak sundum. Çünkü bu battaniyenin bir özelliği var. Battaniye küçük karelerden oluşuyor. İşte battaniyenin özel yanı bu kareler.

Tığ işi battaniyenin yapımı sırasında burada kullanılan üç renk ip bir arada kullanılıyor. Şöyle anlatayım. Bu battaniye yapılırken üç renk ip kullanılmış. Bu ipler kullanılırken her sırada farklı iki renk kullanılarak kare yapılmış. Yani bir kare sırasında beyaz ip ve gri ile kare yapılmış. Diğer bir kare sırasında ise açık gri renginde olan renk geçişli ip ile beyaz kullanılmış.

Bu kareler yapılırken iki ip bir arada götürülmüş ve arada ip saklanarak ilerlenmiş. Modelin yapımı ise çok basit. Bir tane ikili trabzan yapılıyor. Bir tane ise çakma sık iğne yapılıyor ve bu şekilde battaniye tamamlanıyor.

Burada göstereceğim bu battaniye modeli çok şık bir model. Bu model ile bebek battaniyesi, büyük kendinize göre kullanabileceğiniz bir battaniye, koltuk örtüsü, yatak örtüsü yapabilirsiniz.

Bu modeli dikdörtgen şeklinde yapıp diz üstü örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Model kullanışlı olduğu için her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Modelin nasıl yapıldığı aşağıdaki videoda açıklanmış. Buradan modeli kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

httpss://youtu.be/SVI9teHGbzA

kaynak: daisyfarmcrafts.com/crochet-gingham-grey/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.