TIĞ İŞİ BAYAN HIRKA MODELLERİ

Tıg-İsi-Bayan-Hırka

Tığ işi hırka modelleri

Kış aylarında bayanlar hırkaları kullanmayı çok seviyor. Soğuk kış günlerinde kalın hırkalar bizi soğuklardan koruyup hasta olmayı önlüyor.

Hırkalar uzun olduğu için örmesi tabii ki zaman alıyor. Bu nedenle bayanlar daha çok hazır hırka modellerini tercih ediyor. Ama el emeği işlerin yerini hiçbir şey tutmuyor tabii.

Şiş örgüsü ile uzun hırka yapmak hem çok fazla zaman alıyor hem de çok yorucu oluyor. Seçilen modelde zor bir modelse eğer bayanlar hırkayı bitirmekte oldukça fazla zorlanıyor. Bu nedenle de örgü işi uzadıkça uzuyor.

Hırka örmek için bir diğer alternatif ise tığ ile yapılan modellerdir. Bugün sizlere bayanlar için oldukça güzel tığ işi hırka modelleri göstermek istiyorum.

Tığ işi hırka modellerinin yapımları daha basittir. Bu nedenle de zorlanmadan kısa sürede güzel bir hırka modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Tığ işi hırka modelleri için farklı tığ işi teknikleri kullanabilirsiniz. Zorlanmadan güzel bir hırka yapmak istiyorsanız eğer daha basit modelleri tercih edebilirsiniz.

Ben bugün sizler için oldukça basit ama gösterişli tığ işi bayan hırka modelleri göstermek istiyorum. Bu hırka modelleri yapılırken daha çok kalın ip ve ipe uygun olan kalın tığlar seçiliyor böyle olunca da hırkayı yapmak daha kolay oluyor.

Tığ işi hırka modellerini yaparken istediğiniz uzunlukta ve modelde hırka yapmanız mümkün. Burada bulunan görselleri dikkate alırsanız ortaya harika hırkalar çıkartabilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*