TIĞ İŞİ BEBEK YELEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tig-İsi-Bebek-Yelegi-Yapimi

Bebekler için tığ işi yelek modeli yapımı

Bugün çok şık ve yapımı da oldukça basit olan tığ işi bebek yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model anne adaylarının çok hoşuna gidecek bir model.

Bebek hazırlıkları yapanlar için farklı örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ ile yapılmış olan şık bir yelek modeli göstereceğim. Bu yelek modeli uygun renkte ipler tercih edildiği zaman hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için yapılabilecek bir model.

Tığ işi yelek modeli yapımı için burada bir bebek yüzü kullanılmış. Tığ olarak ise 6 numara tığ kullanılmış. Dediğim gibi bu model her renk ip ile yapılabilecek bir model.

Burada yapılan yelek modelinin eni 27 cm boyu ise 30 cm olarak yapılmış. Bu ölçüler yeni doğan bebeklere, 6 aylık hatta 9 aylık bebeklere uygun büyüklükte yapılmış olan bir model. Siz dilerseniz videodaki anlatıma dikkat edip daha farklı büyüklükte bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi bebek yelek modeli yapımı için 49 zincir çekilip 46 trabzan yapılmış. Yelek modelinin yapımına yaka kısmından başlanmış. Koltuk altına kadar trabzan yapılarak ilerlenmiş. Daha sonra ise model yapımına geçilmiş. Bu şekilde yelek modeli tamamlanmış. Videodaki anlatımda bütün detaylar açıklandığı için kısa sürede bu yeleği yapabilirsiniz.

Tığ işi bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*