TIĞ İŞİ BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Basit tığ işi boyunluk yapımı

Boyunluklar kışın soğuk günlerinde atkı yerine kullanılacak olan iyi bir alternatif. Özellikle erkekler atkı yerine takması daha kolay olan bu boyunluk modellerini daha çok tercih ediyor.

Bugün sizler için yapımı gerçekten çok basit olan oldukça şık ve kolay bir tığ işi boyunluk modeli göstermek istiyorum. Tığ işi boyunluk yapımı için size aşağıda videoda vereceğim bu videoyu takip ederek bir kaç saat içerisinde en fazla bir gün içerisinde güzel bir boyunluk yapabilirsiniz.

Tığ işi boyunluk modeli yapımında 5 numara tığ ve uygun kalınlıkta bir ip kullanılmış. Erkekler için bu boyunluk modelini yapacaksanız eğer koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Bayanlar için yapacaksanız eğerde açık renk tonları tercih edilebilir.

Tığ işi boyunluk modeli için basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ ve ip biraz kalın olduğu için ilk başta trabzan yapmakta zorlanabilirsiniz. Ama ilk sıradan sonra iş çok kolaylaşıyor ve basit bir tığ işi ile boyunluk tamamlanıyor.

Burada videoda uzun ve kısa yapabileceğiniz farklı tığ işi boyunluk modellerinin sayısını vermiş. Uzun ördüğünüz boyunlukları ikiye sararak kullanabilirsiniz. Bu şekilde uzun örmek istemiyorsanız eğer daha kısa bir boyunluk yapıp sarmadan sadece kafadan geçirilip kullanılabilir.

Tığ işi boyunluk modeli yapımı için videoyu izleyip kullanılan tekniği öğrenebilir en fazla bir gün içerisinde güzel bir boyunluk yapabilirsiniz. Şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler için bu tığ işi boyunluk modeli iyi bir alternatif.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=mdpzDhEm2Bw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.