TIĞ İŞİ BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tıg-İsi-Boyunluk

Basit tığ işi boyunluk yapımı

Boyunluklar kışın soğuk günlerinde atkı yerine kullanılacak olan iyi bir alternatif. Özellikle erkekler atkı yerine takması daha kolay olan bu boyunluk modellerini daha çok tercih ediyor.

Bugün sizler için yapımı gerçekten çok basit olan oldukça şık ve kolay bir tığ işi boyunluk modeli göstermek istiyorum. Tığ işi boyunluk yapımı için size aşağıda videoda vereceğim bu videoyu takip ederek bir kaç saat içerisinde en fazla bir gün içerisinde güzel bir boyunluk yapabilirsiniz.

Tığ işi boyunluk modeli yapımında 5 numara tığ ve uygun kalınlıkta bir ip kullanılmış. Erkekler için bu boyunluk modelini yapacaksanız eğer koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Bayanlar için yapacaksanız eğerde açık renk tonları tercih edilebilir.

Tığ işi boyunluk modeli için basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ ve ip biraz kalın olduğu için ilk başta trabzan yapmakta zorlanabilirsiniz. Ama ilk sıradan sonra iş çok kolaylaşıyor ve basit bir tığ işi ile boyunluk tamamlanıyor.

Burada videoda uzun ve kısa yapabileceğiniz farklı tığ işi boyunluk modellerinin sayısını vermiş. Uzun ördüğünüz boyunlukları ikiye sararak kullanabilirsiniz. Bu şekilde uzun örmek istemiyorsanız eğer daha kısa bir boyunluk yapıp sarmadan sadece kafadan geçirilip kullanılabilir.

Tığ işi boyunluk modeli yapımı için videoyu izleyip kullanılan tekniği öğrenebilir en fazla bir gün içerisinde güzel bir boyunluk yapabilirsiniz. Şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler için bu tığ işi boyunluk modeli iyi bir alternatif.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=mdpzDhEm2Bw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*