TIĞ İŞİ FİLE ÖRGÜSÜ YAPILIŞI

Tığ işi file örneği

Değişik örgü örneklerini araştırmaya devam ediyoruz. Bugün sizlerle birlikte tığ işi örgü modeli olarak örneğin adı file motifli örnek olup, bu güzel örgüyü inceleyeceğiz. Öğrenerek harika şal modelleri yapılabileceğini söylemeliyim.

Anlatımlı şal modeli yapılışı için çok güzel bir örnek ve Anne işleri kanalında yer alan bu muazzam çalışmayı aşama aşama öğreten videoyu izledikten sonra hemen modeli kapıp yapmaya başlayacaksınız.

Tığ işi file örneğini öğrenerek harika şal örgüleri veya koltuk örgü örtüler yapabileceksiniz. Tığ işinden yapılan örgü şal modellerinde kullanılabilecek harika bir desen veya motif diyeyim. Kolay ve şık modeli öğrendikten sonra hemen yapmak isteyeceksiniz.

Lakin ben öyle yaptım ve çok güzel yeşil renk şal modeli yapmaya karar verdim. Bu örneğin adını örümcek örgü modeli olarak da belki karşılaşabilir ve görebilirsiniz. Ancak hepsi de birbirine çok benziyor biz ne yapalım.

tig-isinden-file-motif

Tığ işinden yapılan kolay file örneğini kullanarak bebek örgüsü olarak pek aklıma bir şey gelmiyor. Ama örgü bebek yelek modeli yapılabilir diye düşünmeden de edemiyorum.

Ancak bu örneği kullanarak çok güzel yazlık örgüler yapılabileceğini söylemeliyim. Anlatımlı çalışmayı sevecek ve hemen yapmak isteyeceksiniz. Örgü şal örneği olarak değerlendirebileceğiniz çalışmayı seveceksiniz hanımlar.

Kolay örgü modelleri arasına katılabilecek bir çalışma ve yeni örgüye başlayan hanımları da bu örneği öğrenmeye davet ettiğimi belirtmek istiyorum. Kolay gelsin örgüyü seven hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA/videos

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ FİLE ÖRGÜSÜ YAPILIŞI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ FİLE ÖRGÜSÜ YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ FİLE ÖRGÜSÜ YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.