TIĞ İŞİ İPLİ ŞAPKA MODELİ YAPIMI

tig-isi-ipli-sapka-modeli

Tığ işi ipli şapka nasıl yapılır

Tığ işinden çocuklara harika şapkalar yapabilirsiniz. Ayrıca ipli şapka modeli yaparak kışa hazırlık da yapabilirsiniz. İpli şapka yaparken örgüyü düz veya ters örgü olarak da yapabilirsiniz. Tığ işinden şapka yapılışıyla alakalı daha önce de sitemizde anlatımlar sunmuştuk. Haraşo örgüsüyle yapılan şapkayı hatırlamış olmalısınız. Altta karşınıza çıkacaktır.

tig-isi-ipli-sapka-modeli

Tığla şapka yaparken ip kısmını daha sonradan ekleyebiliyorsunuz. Tek renk iple yapılan örgü şapkayı farklı motifler kullanarak da yapabilirsiniz.

Örgüye başlamadan önce çalışmayı iyi izleyin derim. Çünkü bazı kısımları zorlayıcı gibi. Bu örgü şapkayı şişle de yapabilirsiniz. Anlatımından yararlanıp tığ işi şapkayı kolayca öğreneceğinizi söyleyebilirim.

Adım adım tığ işi şapkayı düğme katarak da şekillendirebilir ve güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Örgü şapkaları daha önce çoğu kez paylaşmıştık. Kolay anlatımı ve yapılışı yeni örgüye başlayanları zorlamayacak şekilde idi. Şapkayı kendi bildiğiniz örgü modelleri ile de yapabilirsiniz.

Kolay yapılan tığ işi şapka çalışmalarını araştırıyorum. Çünkü kış ayındayız ve çocukların başını üşütmemesi için bu tür örgü şapka modellerine ve yapılışına ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Tığ işinden şapka yapmak

Anlatımlı tığ işi örgü şapka modelini yaparken zorlanacağınız bir örgü modeli olmadığını söyleyebilirim. Ben en kısa sürede örgü başlık yapımını çözeceğim ve ilk fırsatta yapıp sosyal medya adresimizden paylaşacağım hanımlar. Zorlandığınız yerleri söyleyin, araştırıp inceleyip çözüme kavuşturalım. Kolay gelsin iyi örgüler hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*