TIĞ İŞİ KALPLİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

TIĞ İŞİ KALPLİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM
Tig-İsi-Kalpli-Supla-Modeli

Kalpli supla modeli yapımı

Supla modelleri son zamanlarda sıklıkla ilgi gören el işlerinden. Birçok farklı markanın ürünleri arasında bu şekilde örgü işinden yapılmış olan supla modelleri yer almakta. Bu suplalara fazla fazla para vermek yerine kendiniz kolaylıkla bu suplaları yapabilirsiniz.

Daha önce sizlerle tığ işi supla modeli paylaşmıştım. Bugünde yine çok şık ve gösterişli bir supla modeli yapımı paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verildiği için kısa sürede bu el işini yapabilirsiniz.

Tığ işi supla modeli kalp şeklinde yapıldığı için çok şık durmuş. Burada supla modeli yapılırken pamuklu bir iplik tercih edilmiş ve 5 numara tığ kullanılmış. Siz farklı örgü iplerini de tercih edebilirsiniz.

TIĞ İŞİ KALPLİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM
TIĞ İŞİ KALPLİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Supla modeli yapılırken 6 tane zincir çekilerek başlanmış. Çekilen zincir bir kutu yapılmış ve üzerine trabzanlar yardımı ile kutular yapılmış. Burada hanım dilendi bey beğendi modeli kullanılarak kare bir motif elde edilmiş.

Kalp modelinin yapılması için öncelikle bu şekilde bir kare motif yapılmış. Daha sonra yapılan bu kare motifin kenar kısımlarına kalp modelinin köşeleri yapılmış. Yine burası yapılırken de basit tığ işi tekniği olan trabzanlar kullanılmış.

Yapılan kare motifin etrafına köşeler yapıldıktan sonra ise tam bir kalp görünümünün oluşması için yine trabzanlar yardımı ile orta kısım örülmüş ve supla modeli tamamlanmış.

Tığ işi kalpli supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCF13s2RNxAKB2TiRTN-KM4g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*