TIĞ İŞİ KARE KIZ ÇOCUK ELBİSE MODELİ

tig-isi-kare-kiz-elbise

Tığ işinden kız elbisesi

Kız çocuklarına örgü elbise yapacaksanız bu modeli görmeden başlamayın derim. Çünkü çok kolay ve tığ işinden yapılan bu güzel kare motifli kız çocuk örgü elbise örneğini zorlanmadan yapacaksınız. Anlatımdan yararlanıp, kısa sürede başlayıp bitireceğiniz modeli değişik renklerde de yapabiliyorsunuz.

tig-isi-kare-kiz-elbise

Tığ işi yapılan kız çocuk elbise örnekleri arasında olmayan yeni bir model. İki renk iple yapılmış tığ işi elbise modelinde önce arka parçayı daha sonra da ön parçayı yaparak birleştiriyorsunuz.

Yapımı zor olmayan çalışmayı 1/2 günde sıkı çalışırsanız bitirebilirsiniz. Yaka kısmını farklı bir renkle de yapabileceğinizi düşünüyorum.

Kare adını almasının sebebi galiba yaka kısmının kutu gibi gözüküyor olmasıdır. Modeli kavrar kavramaz yapacağınız çalışmayı yelek şeklinde de yapabilirsiniz.

Yapılışında zorlandığınız bir yer olursa yorum bırakmayı unutmayın hanımlar. Benzerlerinden nasıl yapıldığını az çok bilenler bilir. Daha önce de güzel yelek modeli, kazak, örgü kız elbiselerinin yapılışını paylaşmıştık. İşte bu da onlardan biri ve zor değil.

Tığ işi kare elbise modeli

Tarifi yabancı olup, adım adım videoyu izleyerek sizde kolayca çok güzel tığ işi kare elbise modelini yapıp, kız çocuklarınızı sevindirebileceksiniz. Yapıp satarak para dahi kazanacağınız iyi bir model. Zor olmayan örgü modelini ister tek tip renk, isterseniz 2 renk iple yapabilirsiniz. Tığ işi bu güzel çalışmayı beğendiyseniz paylaşabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.tumblr.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*