TIĞ İŞİ MOTİFLİ LİF ÖRNEĞİ YAP

TIĞ İŞİ MOTİFLİ LİF ÖRNEĞİ YAP
TIĞ İŞİ MOTİFLİ LİF ÖRNEĞİ YAP

Tığ işi lif modeli yapılışı

Tığ işi lif örneği yaparak sizde çeyizlik veya satış amaçlı güzel ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Anlatımı olan bu güzel çalışmayı sizde kavrayabilir ve hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Tığ işi boncuklu lif modeli veya normal görünümlü renkli lif örneklerini daha önce de görmüştünüz.

Tığ işinden lif yaparak sizde boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Güzel çalışmalar yapabileceğiniz gibi çeyizlik olarak bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Güzel çalışmalar yaparak sizde mutlu olabilirsiniz. Lif örneği yapımında bu güzel çalışma için 5-6 renkli ip kullanılmış.

Tığ işiyle yapılan bu çalışmada biraz iğne oyası dantel işi de kullanılmış. Yaparken eğleneceğiniz güzel bir çalışma. Aynı zamanda ponpon da uygulanmaya çalışılmış ama farklı bir görünüm elde edilmiş. Kolayca yapabileceğiniz bu güzel çalışmayı seveceksiniz hanımlar.

TIĞ İŞİ MOTİFLİ LİF ÖRNEĞİ YAP
TIĞ İŞİ MOTİFLİ LİF ÖRNEĞİ YAP

Image source : design-peak.com

Tığ işi motifli lif örneğini değişik renkli iplikler kullanarak yapabilirsiniz. Ben genelde evde kalan ipleri değerlendirerek yapıyorum. Bu sayede hem israf etmemiş oluyorum. Hem de masraftan kaçınmış oluyorum. İllaki örgülerden artan ipler olur. Bunları değerlendirerek harika örgü işleri ortaya çıkarabiliriz aslında.

video source : https://www.youtube.com/channel/UCPHUmrE_GFgCEmX3xXBzy8g

Örneğin bir de anlatımı yer alıyor. Bu çalışma yabancı ancak yine de izleyerek fikir elde edebilirsiniz. Kullanılan rengin güzelliğini görebiliyorsunuz. Ben çok beğendim. Benzer bir örgü lif çalışmasını da yine tekrar yapmayı dahi planlıyorum. İyi örgülü günler hanımlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*