TIĞ İŞİ ÖRGÜ BUĞDAY MODELİ

tig-isi-bugday-ornegi
tig-isi-bugday-ornegi

Tığ işi buğday modeli

Tığ işi güzel bir örgü modeliyle yine beraberiz hanımlar. Bu model buğday şeklini andırdığı için adını buradan alıyor. Çok güzel kazaklar veya örgü yeleklerin yapılacağını şimdiden sizde görebilirsiniz. Örnek resimdeki gibi Arzu hanımın yaptığı çalışmayı ben ilk olarak süveter ördüğümde kullanmayı düşünüyorum.

tig-isi-bugday-ornegi
tig-isi-bugday-ornegi

Örgü işlerinde değişik motifler her zaman önemli olmuştur. Örgüye başlayacağınız zaman hangi türde model yapacağınızı bazen düşünürsünüz. İşte bu konuda sizlere yardımcı olacak farklı ve değişik bir örgü olduğunu düşündüğüm modeli önünüze getirmek istedim. Yine Arzu hanımın bizlere hediye ettiği bir çalışma ve anlatımlı çalışmayı izledikten sonra sizlerde modeli kavrayıp, hemen örneği işlemeye başlayacaksınız.

Tığ işi buğday örneği yapımı

Tığ işi buğday örneğinin tam detaylı anlatımı hemen altta bulunan izledikçe öğreneceğiniz çalışmada yer alıyor. Detaylı anlatımı sayesinde tığ ve ipinizi hazırladıktan sonra sizde harika yelek modeli, örgü bebek battaniyesi, yada koltuk örtüsü haricinde değişik örgüler için bu muhteşem deseni kullanmak isteyeceksiniz.

Anlatımlı çalışmayı kolayca kavrayabilir ve hemen işe koyulabilirsiniz. Arzu hanımın en değerli örneklerinden olup, örgü modelini seveceğinizi de düşünüyoruz. Anlatımlı ve detaylı olan örgü modellerini altta farklı şekilde de bulabilirsiniz. Değişik tığ işi çalışmalar veya tığ işi örgü modellerini buldukça hem kendim öğreniyorum. Hem de sizlerin öğrenmesi için çalışıyorum hanımlar. Umarım beğeniyorsunuzdur. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*