TIĞ İŞİ ÖRGÜ ELDİVEN YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kolay ama şık bir tığ işi eldiven yapımı

Kış aylarında en çok kullanılan aksesuarlardan birisi eldivenlerdir. Bu örgü eldivenleri isterseniz hazır alabilirsiniz isterseniz de kısa sürede evinizde kendinizde yapabilirsiniz. Bugün bende sizlere detaylı yapım aşamasını vereceğim şık bir tığ işi eldiven modeli yapımı göstermek istiyorum.

Eldiven modeli yapılırken burada renk geçişleri olan bir örgü ipi kullanılmış. Burada yaklaşık olarak iki eldiven için 50 gramlık bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Tığ işi eldiven modeli yapımı çok basit bir model. İki eldiveni de bir saat içerisinde yaparak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Burada eldiven modeli yapılırken dört parmağın bir arada olduğu ve baş parmağın ayrı olduğu bir model tercih edilmiş.

Eldiven yapımı için burada 9 zincir çekilmiş ve daha sonra modelin kurulumuna geçilmiş. Burada eldiven yapılırken trabzanlardan faydalanılmış. Tığ ile örgü örmeyi bilenler kısa sürede bu eldiveni yapabilirler. Bilmeyenler ise videodaki anlatıma dikkat ederek bu eldiveni yapabilirler.

Örgü eldiven modeli yapımına uç kısımdan yani parmakların olduğu kısımdan başlanıyor. Her sırada yapılan arttırmalar ile eldiven modeli giderek büyütülüyor. İlerleyen sıralarda parmak ayrımı yapılarak eldiven modeline devam edilmiş. Eldivenin en son kısmında ise bilek kısmına eklenecek olan lastik kısmı yapılmış ve eldiven modeli bu şekilde tamamlanmış.

Tığ işi eldiven modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=i1ekzq1snUs

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ÖRGÜ ELDİVEN YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ÖRGÜ ELDİVEN YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ÖRGÜ ELDİVEN YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.