TIĞ İŞİ POPCORN KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi kolay popcorn modelli kazak yapımı

Kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz şok ve gösterişli bir kazak modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile size sunacağım bu kazak modeli tığ ile yapılıyor. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla bu kazağı yapabilir.

Tığ işi kazak modeli yapımı için burada koton bambu karışımı bir ip kullanılmış. Tabi bu ip dışında istenilen her çeşit ip kullanılabilir. Video içerisinde de bu kazağın yapımı için hangi iplerin kullanılabileceğinden de bahsedilmiyor.

Örgü kazak yapımı için son zamanlarda sıklıkla kullanılan popcorn modeli kullanılmış. Daha önce sizlere popcorn modeli ile yapılmış farklı örgü işleri göstermiştim. Popcorn modeli bu kazak üzerinde de çok şık durmuş.

Tığ işi popcorn kazak yapımı için zincir çekildikten sonra 90 tane ikili trabzan yapılmış. İki sıra bu şekilde trabzan yapıldıktan sonra popcorn modelini yapımına geçilmiş. Burada popcorn modelinin yapılması için verilen sayılara dikkat etmek gerekir. Bir sırada yapılan yanlış bir örme işi diğer sıralarında yanlış olmasına neden olur. Bu nedenle videodaki anlatım dikkatli bir şekilde takip edilmeli.

kazağın beden kısmının dışında kol kısımlarında da popcorn modeli kullanılmış. Hem beden kısmında hem de kol kısımlarında abartılmadan kullanılan popcorn modeli kazak çok şık olmuş.

Tığ işi popcorn kazak yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BHKaizYlgeY&t=83s

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ POPCORN KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ POPCORN KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ POPCORN KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.