TIĞ İŞİ POŞET ÇANTA ÖRNEĞİ


Tığ İşinden Poşet Çanta 

Tığ işleriyle uğraşıyorsanız altta yer alan lif görünümlü harika poşet örneğini sizde yapabilirsiniz hanımlar. Yapılışı zor olmayan bu güzel çalışmayı örnek olan resimden modelini çıkararak hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Tığ işi modeli kurduktan sonra şerit kullanabilir veya kenarlarını süsleme de yapabilirsiniz. Anlatım detayları yer almasa da çalışmanın örnek resmi hemen altta yer alıyor. Örneğinin bulunduğu resimde diyagramlar verilmiş. Bunlara uyarak modeli kolayca sizde kurup, örneği ortaya çıkarabilirsiniz.

Tığ işinden poşet yapabilir veya çanta şeklinde lif modeli hazırlayabilirsiniz. Bunu süs amaçlı yapabilirsiniz hanımlar. Yada çeyizlik olarak kullanabilirsiniz. Çocuklarınıza saklayabilirsiniz.

Değişik bir tığ işi çalışma olup, benzerlerini daha önce de paylaştığımızı hatırlıyorum. Onları da sitemizde bulabilir ve nasıl yapıldıklarını öğrenerek sizde hemen farklı şekilde veya kendinize özel oluşturmaya başlayabilir yapabilirsiniz.

evde-tig-isi-poset-canta-yapilisi-ornek
evde-tig-isi-poset-canta-yapilisi-ornek

Tığ işi çanta veya poşet türü bu örneği zorlanmadan yapacağınızı düşünüyorum. Rus bir sayfada gördüğüm modeli çok sevmiştim. Sizlerin de görmesini istedim. Nerede ne yapacağınız ve tığ işine başlayınca aşamaların neler olduğunu hemen alttaki diyagram vermiş.

evde-tig-isi-poset-canta-yapilisi-ornek2
evde-tig-isi-poset-canta-yapilisi-ornek2

Zorlandığınız bir nokta olursa veya anlatımlı videosunu bulunca bu yazıya ekleyeceğimi de söylemek isterim. Bazen örgü bilmeyen veya tığ işine başlamamış hanımlar bu tür modelleri görüp beğendiklerinde yapmak isteyecek ve yapamayacaklarını düşünüyorum.

Ama tığ işi yapan hanımların hemen diyagram dan yararlanarak örneği kuracaklarını da biliyorum. Yine de farklı anlatımlara ulaşırsam paylaşacağımı söylemek isterim. Kolay gelsin hanımlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*