TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK ÇORAP YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tek parça patik çorap yapımı

Tığ ile yapılan farklı patik modellerini daha önce sizlere göstermiştim. Bugün ise sizlere yine tığ ile yapılan tek parça halinde işlenen çok şık ve gösterişli bir patik çorap modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile sunacağım bu patik modeline mutlaka göz atmalısınız.

Tığ ile yapılan patik modelleri daha kolay olduğu için ve kısa sürede tamamlandığı için bayanlar tarafından oldukça fazla yapılıyor. Bugün göstereceğim patik modeli çok basit olan en fazla üç gün içerisinde tamamlayabileceğiniz çok şık bir model.

TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK

TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK

Tek parça patik çorap modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. Her sırada trabzanlar yapılarak model ilerliyor. Sadece dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Ön kısımdan başlanan patiğin arttırmalar yapılarak uç kısmı yapılıyor.

Patiğin uç kısmı yapıldıktan sonra ayak üzerine gelen kısmı yapılıyor. Burada iki renk ip kullanılmış. Bu şekilde çok güzel bir model oluşmuş. Ayağın daha kolay patiğe geçebilmesi için tam ayak üzerinde yapılması gereken bir işle var buraya ayrıca dikkat etmeniz gerek.

TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK

TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK

Buradan sonra ise patiğin bilek kısmı yapılmış. Burada çorap şeklinde bir patik modeli yapılmış. İsterseniz biraz daha trabzan yapıp patiğin uzunluğunu biraz daha arttırabilirsiniz. Bu şekilde de patik çok güzel olacaktır.

Tek parça patik çorap modeli yapımını detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıda yer alan videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCshFdKti4WxYB-xjbfq3CeA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK ÇORAP YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK ÇORAP YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ TEK PARÇA PATİK ÇORAP YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.