TIĞ İŞİ VOLANLI BEBEK ETEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Volanlı etek modeli yapımı

Kız bebekler için bugün çok şık bir volanlı etek modeli yapımını göstermek istiyorum. Kız çocukları için yapabileceğiniz bu etek modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Sizlere bu eteğin yapımını detaylı olarak videolu anlatım olarak sunacağım.

Bebekler için farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise çok şık bir örgü etek modelinin yapımını göstermek istiyorum. Burada pembe renk ile yapılan bu etek bence çok şık durmuş. Sizlerinde bu etek modelini beğeneceğinizi düşünüyorum.

Tığ işi volanlı etek modeli yapımı için burada Himalaya Mercan markalı ipten pembe renk kullanılmış. Burada kullanılan ip orta kalınlıkta koton bir ip. Tığ olarak ise 2,75 mm’lik bir tığ kullanılmış. Siz seçtiğiniz ipe göre uygun bir tığ tercih edebilirsiniz.

Etek modeli 3 katlı volanlar şeklinde yapılmış. Önce eteğin bel bandı yapılmış. Burada bel bandını yapmak için çocuğunuzun bel ölçüsünü almalısınız. Bu bel ölçüsüne göre zincir çekildikten sonra bu zincir üzerine trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada bel bandı uzunlamasına değil enine ilerliyor. Buna dikkat etmelisiniz. Video içerisinde bu konuda bilgi erilmiş. Buraya mutlaka dikkat edin.

Bel bandı yapılırken dikkat edilecek diğer detay trabzanlar yapılırken ilmeğin arka kısmına çalışılması gerek. Buna mutlaka dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Bu şekilde bel bandı yapıldıktan sonra etek modelinin yapımına geçilmiş.

Tığ işi volanlı etek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=Aj3DTDDsVIk

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ VOLANLI BEBEK ETEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ VOLANLI BEBEK ETEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ VOLANLI BEBEK ETEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.