TIĞ İŞİYLE YAPILAN YANDAN ÇARKLI ÖRGÜ


Tığ işi yandan çarklı örgü örneği

Tığ işiyle yapılan güzel çalışmalardan birisindeyiz arkadaşlar. Takipçisi ve hastası olduğum Arzu hanımın bu muhteşem çalışmasını mutlaka sizde denemelisiniz. Kolay yapılan ve hemen tığ işi yandan çarklı örgünün modelini kavrayarak yapmaya başlayacağınızı söylemeliyim.

Anlatımlı tığ işi örgü modelini değişik örneklerde kullanabilir ve kendiniz örgüyü geliştirebilirsiniz. Değişik örgü modelleri yapabilirsiniz. Ben lif modeli olarak yapmayı düşünüyorum. Aslında güzel bebek yelek modeli de yapılabilir.

Modeli kavradıktan sonra her türlü örgü modeli yapılabileceğini sizde göreceksiniz. Kolay yapılan çalışmayı tığ işinden yapıyorsunuz. Renk olarak sarı rengin dışında önerdiğim kırmızı veya pembe renkler de kullanılarak harika örgü çeşitleri ortaya çıkarılabilir diye düşünüyorum.

Yandan çarklı tığ işi örgüyü kolayca öğrenip hemen yapmaya başlayacaksınız. Tahmini 1 günlük bir çalışma. Hemen modeli kavrayıp yapabilir ve değişik örgülerde bu güzel örneği kullanabilirsiniz.

Farklı örgü örneklerini sitemizde daha önce de paylaşmıştık. Onları da mutlaka inceleyin derim. Arzu hanımı takip edin gerçekten güzel şeyler paylaşıyor. Hem emek veriyor. Hem de harika şeyler yaparak bizlere değişik örgüler yapılabileceğini gösteriyor.

Sizde değişik güzel örgü modelleri yapıyorsanız? bize göndermenizi istiyoruz. Yorum yazın veya sosyal medya üzerinden bize ulaşın hanımlar. Kolay gelsin iyi örgüler ve örgülü günleriniz eksik olmasın dileğiyle…

kaynak : https://www.youtube.com/user/ArzuSepeti/videos

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*