TIĞ ÖRGÜ MODELİ KİRPİK ÖRNEĞİ

tig-orgu-modeli-kirpik-ornegi-737x415

Tığ işi örgü kirpik modeli yapımı

Hanımlar bu gün sizlere bayram bayram güzel bir örgü modelinin yapımı hakkında bilgiler paylaşmak istiyorum. Bu sıralar örgüleri ertelemiştik. Yazın gelmesiyle hepimiz tatile veya dinlenme moduna çekildik. Ancak örgü beklemez diyorum ve şimdi sizlere bulduğum beğendiğim bir örgü modelini sunmak istiyorum.

Yapımı zor gibi gözüken ancak incelendiğinde kolayca yapabileceğinizi görebileceğiniz güzel bir örnek. Adı tığı işi kirpik örgüsü olarak da geçiyor. Yada son moda tığ örgü modeli olarak da adlandırılmış. Bu güzel modeli öğrenip hemen hazırlayabilirsiniz.

Yapımını Türkçe anlatımlı video sayesinde kısa sürede kavrayabilir ve hemen işe koyulabilirsiniz. Tığ işi yapılan çalışmalarda biraz alt yapınız olması gerekir. Eğer ilk kez yapacaksanız fazla zorlamayın derim.

Çünkü bu örgü biraz karışık gibi. Görünümü danteli de andıran çalışmayı usta olanlar daha kısa sürede modeli çıkarıp yapabilirler. Hatta çeyizlik veya kullanmalık yapacağınız bu güzel çalışmaları satış amaçlı da üretebilirsiniz.

Yazlık örgü işleri olarak bu modeli kullanabilirsiniz. Açıklamalı çalışma detaylıca verilmiş. Kim hazırladı bilmiyorum ama gerçekten emek vermiş. Kendisine teşekkür ediyoruz. Benzer çalışmaları da araştırıp bulacağım bakalım.

Şimdilik sizlerle bu güzel tığ örgü modelini yapalım. Hep birlikte güzel bir örgümüz olsun. Kolay gelsin arkadaşlar.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*