Tığ ve Tunus İşi Birleşimi Mavi Beyaz Battaniye Yapılışı


Tunus işi tığ ile yapılan bir örgüdür ve tığın batırışı şekline göre farklı dokular elde edilebilir. Tığ ile yapılan örgülerde yaygın kullanılan ve tığ ve Tunus işi birleşimi mavi beyaz battaniye yapılışı hakkında internet üzerinde pek çok uygulama videosu bulunan bir örgü çeşididir. Tunus işi ile sadece battaniye yapıldığını düşünmek yanlış olur.

Bu örgü sitili ile patik, bebek ve yetişkin için yelek ya da hırka, boyunluk ve daha pek çok uygulama da yapılabilmektedir.
İnternette Tunus işine ait paylaşımlara sık rastlanır. Hem güzel doku veren bir motiftir hem de yapımı oldukça kolaydır. Özellikle çocuk battaniyelerinde yaygın kullanıldığı gözükmektedir. Motifin dokusu sıktır bu nedenle de battaniye örmek için çok uygundur. Tek renk örülebileceği gibi iki renk kullanılarak da örülebilir.

Mavi ve beyaz özellikle erkek bebekler için uygun bir renk olduğu için tığ ve Tunus işi birleşimi mavi beyaz battaniye yapılışı tarifi çok aranır. Aynı battaniye pembe beyaz ip kullanılarak kız çocukları için de uyarlanabilir. İnternet üzerinde tığla yapılan bu örgü modeli için çok fazla kaynak bulunmaktadır.

Videolu anlatımlarda örgü canlı olarak örülmekte aynı zamanda detaylı olarak açıklanmaktadır. Kadınlar bu örgüyü öğrendiklerinde pek çok farklı model için de kullanacaklardır. Tunus işi hem çok şık görünen hem de örülmesi oldukça kolay olan bir örgü çeşididir.

tig-ve-tunus-isi-birlesim
Tığ ve Tunus İşi Birleşimi Mavi Beyaz Battaniye Yapılışı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*