TIĞLA ÇİLEK YAPIMI

tig-isinden-cilek-nasil-yapilir

Tığ işi çilek yapılışı

Tığ işinden çilek yapımı çalışmasında yeşil ve kırmızı renkli iplerden başlıyorsunuz. Önce çilek görünümünü elde etmek için kırmızı iple örgüye başlamanız gerekiyor hanımlar. Tığ işi çilek yapılışında tam yuvarlak değil de biraz oval bir yuvarlak ortaya çıkarmalısınız.

Çilek görünümünü ancak bu şekilde verebilirsiniz. Armut örgü modeli olarak da yapabilirsiniz. Çileğin içini yani iç dolgusunu ise yün, pamuk veya elyaf da kullanabilirsiniz. Ancak süsler küçükse pamuk öneriyorum.

Kolay bir çalışma ve tığ işinden kısa sürede yapıp, hemen süslemelerde kullanabilirsiniz. Özellikle de örgü bebek tulumu, beresi veya atkısı yaptığınızda ucuna süs amaçlı bunlardan yapmayı düşünebilirsiniz.

tig-isinden-cilek-nasil-yapilir

Tığla çilek yapılışı çalışmasında yaprak kısımlarından bir uzun ip bırakarak çileğin yeşil sap kısmını da ortaya çıkarmış olursunuz. Tığ işi çalışmalar yapıyorsanız bu güzel ve kolay çalışmayı kısa sürede yapabileceğinizi düşünüyorum.

Anlatım olarak sitemizde daha önce paylaştığımız tığ işi örgü çalışmalarını inceleyin derim. Eğitim amaçlı birçok güzel proje yer alıyor. Onları da sevebilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*