TikTok Para Kazanma – Güncel Rehber Yazısı

TikTok çıktığı günden bu yana popülerliğini artırmak ile birlikte, kullanıcılarına para da kazandırmaktadır. Sizlerde Tiktok para kazanma rehber yazımızı okuyup, Tiktoktan gelir elde edebilirsiniz. Genel olarak kazanacağınız para ile takipçi sayınız doğru orantılı olacaktır.

Takipçi sayınız ile gelirinizin doğru oranda artışını göremiyorsanız, takipçi kitlenizin etkileşimi ve yaş grafiklerine göz gezdirmeniz gerekir. Tiktok para kazanma için etkileşim yapan bir kitleniz olması, belki de en önemli konuların başında gelir.

Tiktok Para Kazanma Şartları Neler?

tiktok para kazanma şartları
tiktok para kazanma şartları

Tiktok uygulamasının kendisinden para kazanmak için, belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Tiktok para kazanma şartları:

 • Hesabınızın takipçi sayısının en azından 10.000 olması,
 • Son 30 gün içerisinde en az 100.000 video izlenmesi,
 • 18 yaş sınırında herhangi bir sorununuzun olmaması,
 • Tiktok’un topluluk kurallarına uygun bir hesaba sahip olmanız,

Tiktok para kazanma şartları arasında yer almaktadır. Bu şartları yerine getiren herkes, uygulama üzerinden para kazanabilir.

Burada yer alan şartlar; topluluğun büyümesi ve gelişmesi için karar kılınmış olan, oldukça mantıklı ve gerekli şartlardır. 30 gün içerisinde 100.000 izlenme şartı, sizlerin son ay içerisinde topluluğa yaptığınız katkıyı sınarken, bir diğer yandan da sizlerin aktifliğini ölçer. Takipçi sayınızın en az 10.000 olması da, Tiktok’ta belirli bir hayran kitlesine sahip olduğunuzu ve uygulama içerisinde insanları vakit geçirmeye teşvik ettiğinizi göstermektedir.

18 yaş sınırı da, henüz reşit olmamış kişilerin, kendilerini küçük düşürücü veya tehlikeli konumlara sokmaması adına oldukça güzel ve mantıklı bir önlemdir.

Hesabınızın, Tiktok topluluk kurallarına uyması gerekliliği ise hesabınızı izleyenlere kötü örnek teşkil etmeyeceğinizi garanti altına almak adınadır.

Fenomen Olarak Tiktoktan Para Kazanma

tiktoktan para kazanma

Tiktok fenomenleri, oldukça lüks hayat sürmektedirler. Sizlerde lüks bir hayat sürmek için, Tiktok fenomeni olmayı deneyebilirsiniz. Tiktoktan para kazanma ve düzenli gelir elde etmek için, hesabınızın takipçi sayısını yükseltmeniz gerekir. Fenomen hesaplar, sponsorluk ve benzeri yöntemler ile gelir elde etmektedir.

Lüks arabalara binmek, tanınan biri olmak istiyorsanız, fenomen olmak tam sizlere göre! Fenomen olmak için gereklilikler ise:

 • Sürekli etkileşim halinde olan bir hesaba sahip olmanız gerekiyor.
 • Gün içerisinde çok fazla sayıda paylaşım yapılması, bilinirliğinizi artıracaktır.
 • Popüler veya trend olan etiketlerde başarılı ve özgün içerikler üreterek fenomenlik yolunda hızla ilerleyebilirsiniz.
 • Kitleniz ile sıkı bir iletişim kurmanız halinde, kitleniz sizleri sevecek ve yakın çevrelerine sizden bahsedecektir.
 • Tiktoktan para kazanma ile elde ettiğiniz gelirin bir kısmını dağıtarak da, takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Fenomen Olduktan Sonra Sponsor Alma

Hesabınız belirli bir kitleye ulaştıktan sonra, hesabınızdan kendisinin tanıtımını yapmak isteyecek pek çok şirket veya kişi sizler ile irtibata geçecektir. Fenomenliğe ulaştıktan sonra, yalnızca Bio kısmınıza bir iletişim maili ekleyerek bile, sponsor anlaşmalar almanız mümkün.

Eğer işinizi daha profesyonel seviyelere taşımak istiyorsanız, sosyal medya danışmanlığı veren firmalar ile iş birliği yaparak uzman gözetiminde ilerleyebilirsiniz.

Tiktok Canlı Yayınları ile Para Kazanma

Tiktok üzerinden canlı yayın yaparak para kazanmanız mümkün. Canlı yayınlar ile Tiktok üzerinden ciddi manada gelir elde eden pek çok kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcılar arasına girerek ciddi manada para kazanmak istiyorsanız, bu alt başlığımızı dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Canlı yayınlar, spontane gelişen ve insanlar ile samimi sohbetler edebildiğiniz alanlardır. En azından, sosyal medyalar için bu tanımlamayı kullanmak mümkün. Tiktok’tan para kazanma amacıyla mecraya girdiyseniz ve canlı yayın yapmak istiyorsanız, biraz beklemeniz gerekebilir.

Çünkü, tıpkı Tiktok üzerinden gelir elde etmenin şartları olduğu gibi, Tiktok’ta canlı yayın açmak için de bazı şartlar bulunmaktadır.

Tiktok Canlı Yayın Açma Şartları

Tiktok üzerinden canlı yayın yapmak istiyorsanız, karşılamanız gereken şartlar şunlar;

 • Hesabınızın en azından 1.000 takipçiye sahip olması gerekiyor.
 • Tiktok’ta canlı yayın açmak için 16 yaş veya üzerinde bir yaşa sahip olmalısınız.
 • Eğer 18 yaş sınırını geçiyorsanız, Tiktok canlı yayınlarında hediye alarak para kazanmanız mümkün.

Tiktok Canlı Yayın Hediyeleri ile Gelir Elde Etme

Tiktok üzerinden yapılan canlı yayınlarda, 18 yaşından büyük kullanıcılar hediye alabilmektedir. Aldıkları hediyeleri, zaman içerisinde gerçek para birimlerine dönüştürebilen bu kullanıcılar, Tiktok’tan para kazanma için kendilerine ciddi bir gelir elde ederler.

Alınan her hediyenin belirli maliyeti bulunmaktadır. Kullanıcılar belirli para vererek bu hediyeleri, yayıncıların hesabına gönderebilir. Örnek olarak 0,25 TL’ye gönderilen bir hediye, canlı yayın yapan kişiye 10 kuruş kadar para kazandırmaktadır. Geri kalan para ise Tiktok’un kendine aldığı kar payıdır.

Şirketler veya Kurumlar İçin Tiktok Üzerinden Para Kazanma

Eğer bir şirket veya kurum sahibiyseniz, sosyal medyalar reklam yapabilmek adına sizlere büyük bir kitle sunmaktadır. Tiktok kitlesine reklam yaparak ve ürünlerinizi onlara sevdirerek kazandığınız paranın çok daha üstü bir gelir elde etmeniz mümkün.

Tiktok’da para kazanma için kendi ürünlerinizin reklamını, en sevilen Tiktok fenomenlerine yaptırırsanız, onları sevenlerde sizlerin ürünlerinizi almak isteyecektir. Hele bir de ürününüz kaliteliyse tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kişiye, yalnızca Tiktok üzerinden ulaşabilirsiniz.

Fenomenlere Sponsor Olmak

Tiktok’a giriş yaptığınız zaman, sizlerin dikkatini en çok çeken, sizin ürününüzü iyi temsil edebileceğini düşündüğünüz Tiktok fenomenine, ürünlerinizin tanıtımını yaptırabilirsiniz.

Örnek olarak; sizlerin bir giyim mağazası olduğunuzu ve kıyafet, ayakkabı, çanta ve benzeri ürünleri sattığınızı düşünelim. Dans eden Tiktok fenomenleri aracılığıyla ayakkabılarınıza dikkat çekecek içerikler oluşturabilirsiniz. Hoş bir kadın Tiktok fenomeni sayesinde de çantalarınızın güzel reklamını yapabilirsiniz.

Kendi Hesabınıza İçerik Ürettirin

Şirket/kurum isminiz ile bir hesap açıp, o hesap üzerinden güzel içerikler ürettirebilirsiniz. Tiktok’da para kazanma yolları arasında yer alan bu yöntem sayesinde, takipçi sayınız arttıkça bilinirliğiniz de artacaktır.

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi duyurmak için de, kendinize ait hesabınızdan paylaşımlar yapmanız oldukça etkili olacaktır. Kendi hesabınızın takipçi sayısı artmaya devam ettiği müddetçe, kazancınızın da doğru orantılı olarak artacağını söyleyebiliriz.

Hesap bilinirliğini artırmak adına yapabilecekleriniz;

 • Takipçilere hediyeler verebilirsiniz.
 • Takipçilerinize, kendi ürünlerinizden gönderebilirsiniz.
 • Kendi hesabınızdan düzenli olarak içerik girişi yapabilirsiniz.
 • Düzenli içerik girişinin yanı sıra, kendinize profesyonel bir canlı yayın ekibi de kurabilirsiniz.

Tüm bunlar, takipçi sayınızı ve marka bilinirliğinizi artıracaktır.

Tiktok Para Kazanma: Özet

Yazdıklarımızın tamamının kısa bir özetini son alt başlığımızda toparlamak istedik. Tiktok para kazanma için atacağınız her adım ve harcayacağınız her emek sizleri bir üst seviyeye taşıyacaktır. Tiktok için en önemli konu, izleyicilerin sizleri/sponsor olduğunuz kişileri beğenmesidir.

İsterseniz fenomen isterseniz canlı yayın yapan kişi isterseniz de işletme sahibi olun, Tiktok üzerinde, kullanıcıların sizlere harcadığı vakit kadar değerlisinizdir. Etkileşimin yüksek olacağı videolar ve canlı yayınlar yapmanız, sizlerin her daim faydasına olacaktır. Uzun süre yüksek etkileşim alırsanız, daha fazla kullanıcının karşısına çıkacağınıza da emin olabilirsiniz.

Tiktoktan para kazanma rehberimizin yanı sıra, online para kazanma rehberimizi de okuyabilirsiniz. O yazımızda da sizler için, internet üzerinden nasıl gelir elde edebileceğiniz konusunu araştırdık. Tiktok ve diğer sosyal medyalardan para kazanmak için, web sitemizde güncel olarak yeni yazılar yayımlamayı planlıyoruz.

Youtube’dan da ciddi gelirler elde etmek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

En etkili para kazanma yöntemleri yazımızda da, ek gelir elde etmenize olanak sağlayacak seçenekler bulabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu