Tırtıklı Kartondan Hediye Kutusu Yapımı

Tırtıklı Kartondan Hediye Kutusu Yapımı
Tırtıklı Kartondan Hediye Kutusu Yapımı

Tırtıklı Kartonla Hediye Kutusu Yapılışı

Hediye verip insanları mutlu etmek çok tatmin edici bir duygudur. Özellikle yılbaşı gibi özel günlerde hediyeler ayrı bir önem kazanır. Böyle günlerde tırtıklı kartondan hediye kutusu yapımı ile hediyelerin daha şık hale getirilmesi mümkündür. Kişilerin kendi ellerinden çıkan hediyeler daha değerli olur bu hediyelerin kutuları da elle yapıldığında hediyenin değeri daha da artacaktır.

Hediye paketleri değişik formlar verilerek hazırlanabilir. Her türlü kartondan hediye paketi hazırlamak mümkün olsa da tırtıklı kartondan hediye kutusu yapımı ile en şık sonuçlar elde edilir. Hediye paketleri kese kağıdı görünümlü hazırlanabilir. Hazırlanan hediye kutusunun üzerine renkli tüyler yapıştırılarak göz alıcı bir hale getirilebilir.

Tuvalet kağıdı veya kağıt havlu ruloları da süslenerek çok şık hediye paketleri haline getirilebilir. Süslemelerde dantel kullanmak da çok iyi bir fikir olabilir. Gazete kağıtlarından yararlanarak hediye paketlerini süslemek mümkündür. Evde bulunan kutular genellikle saklanır ve bu kutular biraz emek ile şık hediye kutularına dönüşebilir.

Biraz tül ve keçe kullanılarak çeşitli dizaynlar yaratmak mümkündür. Cedding kalemleri de hediye paketlerinin süslenmesinde çok işe yaramaktadır. Altın ve gümüş rengi olan bu kalemlerle koyu renk zeminli hediye paketlerine isim yazmak veya süslemeler yapmak mümkün olmaktadır.

İnsanların beğeneceği hediyeleri seçmek oldukça zor iştir. Alınan hediyeler her zaman şık paketler içinde olmaz. Hediye verilecek insanlar kişi için özelse durum daha da önem kazanır. Böyle durumlarda kişi kendi el becerilerini kullanarak eşsiz hediye paketleri hazırlayabilir.

evde-tirtikli-kartondan-hediye-kutusu-yapilisi2
Tırtıklı Kartondan Hediye Kutusu Yapımı

3 Comments on Tırtıklı Kartondan Hediye Kutusu Yapımı

  1. Buse hanımcım, ölçüleri dediğiniz gibi vermemişler. Siz kendinize göre bir kalıp kullanabilirsiniz. Bir tabak veya vazo türü bir şey ile kendi ölçülerinizi oluşturabilirsiniz. Tanıtım amaçlı paylaşım olduğu için size bu kadar yardımcı olabiliyorum. Umarım yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*