TOMURCUK ŞAL YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tomurcuk-Sal

Tomurcuk şal yapımı

Farklı şal modelleri arayanlar için bugün oldukça güzel bir şal modelimiz var tomurcuklu şal. Bu şal modelinin hem yapımı oldukça basit hem de çok zevkli.

Tomurcuklu şal modeli temel tığ işi tekniklerini bilenlerin kolaylıkla yapabileceği bir model. Trabzanlar ve fıstık ile yapılan bu model tığ işine yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği bir şal.

Tomurcuklu şal modeli üçgen bir şal. Uç kısımdan başlayarak giderek genişliyor. Şalı örerken dikkat edeceğiniz detay ise işte bu nokta. Tomurcuklu şalı örerken her sırada tomurcuk sayısı artıyor. Sıranın belirli bir düzen içerisinde ilerlemesi için şalı yaparken biraz dikkatli olun.

Tomurcuklu şal yapılırken angora ip kullanılmış ve üç numara tığ ile işlenmiş. Bu şal için tek renk ipler kullanabileceğiniz gibi renkli iplerde kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de şal çok şık duruyor.

Tomurcuklu şal yapımı için on zincir çekiliyor ve bu on zincir ile halka yapılıyor. Bu halka içerisine arada iki zincir çekilerek ikili grup halinde altışar tane trabzan yapılıyor.  Daha sonra 10 zincir çekiliyor ve bir üst sıraya geçiliyor. Burada ise sadece trabzanlar için yer yapılıp orta kısıma ise fıstık yapılıyor.

Tomurcuk şal yapımının temel başlangıcı bu şekilde olacak. Bu şalın yapımı için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve şalın yapılışını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=aTGws4Ef2Uo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*