TRABZANLI ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik kolay ve gösterişli trabzanlı üçgen şal modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için daha önce hem şiş örgüsü ile yapılmış olan hem de tığ işi ile yapılmış olan şal modelleri paylaşmıştım. Her zaman sizlerle yeni modelleri paylaşmaya çalışırken çeyizler içerisinde eklenebilecek gösterişli modeller olmasına dikkat ediyorum.

Bugün göstermek istediğim modelde tığ ile yapılmış olan yapımı da çok basit ama çok şık bir şal modeli olacak. Çeyizlik şal modeli arayan ve aradıkları bu modelin hem gösterişli hem de kolay olmasını isteyenler mutlaka bu göstereceğim şal modelinin yapımına göz atmalılar.

Tığ işi şal modelleri içerisinde yerini alan bu model basit tığ işi tekniği olan trabzanlar yardımı ile yapılıyor. Üçgen şeklinde yapılan bu şal modeli uç kısımdan başlanmış ve yapılan arttırmalar ile gidilerek büyültülmüş.

TRABZANLI ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

TRABZANLI ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Her sırada aynı işlem yapılan şal modeli tamamlandığı zaman buradaki örnekte gördüğünüz gibi çok şık duruyor. Yaptığınız şal modelinin kenar kısımlarını ise dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Dilerseniz sade bir şekilde de bırakabilirsiniz.

Trabzanlı çeyizlik şal modeli yapılırken burada olduğu gibi angora iplerden kullanırsanız modeliniz daha güzel duracaktır. Açık renk ipler ise modeli daha çok gösterecektir.

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda modelin yapımını öğrenmek için videoda verilen anlatıma dikkat etseler yeterli olacaktır. Bu sayede kısa sürede modelin yapımını öğrenebilirler.

Trabzanlı çeyizlik şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TRABZANLI ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM TRABZANLI ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TRABZANLI ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TRABZANLI ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.