TRAKTÖR LASTİĞİNDEN HAVUZ YAPMAK


Traktör lastiğinden havuz yapmak için daha önce çoğu kez güzel kendin yap çalışmalarını paylaştığımı hatırlıyorum. Bu yazımda da yine farklı gördüğüm bir çalışmayı sizlere paylaşmak istedim. Benzerini veya aynısını belki paylaşmış olabilirim. Ancak hatırladığım kadarıyla bunu paylaşmamıştık.

Bu güzel çalışma hem kolay gözüküyor. Hem de evinizin bahçesine veya köyünüzde bir alana bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Yapamasanız bile birisine gösterip, yapmasını sağlayabilirsiniz. Anlatımlı lastikten havuz yapımı çalışmalarını sitemizde oldukça fazla sayıda bulabilirsiniz.

Onları da inceleyebilirsiniz. Traktör lastiğinden havuz yapmak için paylaştığım çalışma aşamalı bir şekilde tarif edilmiş. İlk olarak traktör arka lastiğinin iç kısmını yanaklarını kesip hazır hale getirmeniz gerekiyor. Daha sonra süs havuzu yapacağınız yerin zeminini biraz kazmanız ve yuvarlak olarak oluşturmanız gerekiyor.

Daha sonra traktör lastiğini kazılan alana yerleştirip, kenarlarını gömebilirsiniz. İçine muşamba denilen malzeme veya branda türü bir malzeme kullanarak kaplayabilirsiniz. Bu suyun daha rahat durmasını ve kaybolmamasını sağlayacak.

Daha sonra süs havuzu içerisine dekoratif süs çalışmaları yapabilirsiniz. Şimdi sizleri bu güzel ve eğlenceli kendin yap çalışması ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

traktor-lastiginden-havuz-yapmak

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*