TULUM GÖRÜNÜMLÜ KURDELELİ KIZ BEBEK YELEĞİ

Kurdeleli kız bebek yeleği

Örme kız bebek elbisesi hem kurdelesi var. Hem de görünümü şık. Sizlerde örgüsünün nasıl yapıldığını ve modeli kavrayarak aynısını yapabilirsiniz. Yeşil değilde benim önerim mor renk iplik kullanılarak çok şık bir kız bebek yeleği yapılacağı yönünde hanımlar.

Kırmızı renk ip kullanarak da yapacağınız çalışma tığ işi olup, malzemeleri elinizde kalan ipleri de değerlendirebileceğiniz kolay bir model.

Anlatımı yabancı olsa da benim gibi videoyu kısıp izleyerek modeli kavrayabileceğinizi düşünüyorum. Bu örgüde ben düğme kullanmayı da düşündüm. Yelek görünümlü elbise modelini kız çocuklarına özellikle yapabileceğinizi söylemeliyim.

Ancak arkadaşım Nazan mavi renkte düğmeli güzel bir erkek bebek tulumu olarak da yapılabileceğini benle iddia ediyor. Sanırım haklı. Yapılabilir diye düşünüyorum hanımlar.

orme-kurdeleli-bebek-elbise

Tulum görünümlü olması tulum olarak da yapılabileceği anlamı taşıyor aslında hanımlar.

Bence denenebilir. Örgüsü düz örgü, ters örgü ve lastik örgüden oluşuyor. Haraşo örgünün de kullanıldığını kısım kısım görebilirsiniz.

Zor bir model değil kolayca öğrenip yapabilirsiniz. Bunun için kaynak yabancı olsa da izledikten sonra kendi örgü tekniklerinizi de kullanarak benzerini yapabileceğinizi söyleyebilirim.

Yaparken takıldığınız yer olursa bana yazın. Yorum bırakın veya sosyal medya adresinden bana ulaşın derim. Çünkü kolay bir model.

Zorlayıcı tarafları pek yok gibi. Ancak örgüye yeni başlayanları biraz zorlayacak profesyonel örgü olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim. Şimdi sizleri modelin anlatımının sunulduğu video ile baş başa bırakacağım hanımlar.

Tulum görünümlü yelek modeli

Umarım modeli kavrayıp yapabilirsiniz. Bunu kullanarak lastik geçirip kız bebek eteği de yapılabilir diye düşünüyorum. İki parça örebilirsiniz. Ön ve arka daha sonra birleştirme yaparak da kolayca örgüyü tamamlayabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TULUM GÖRÜNÜMLÜ KURDELELİ KIZ BEBEK YELEĞİ için yorumda bulun

    TULUM GÖRÜNÜMLÜ KURDELELİ KIZ BEBEK YELEĞİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TULUM GÖRÜNÜMLÜ KURDELELİ KIZ BEBEK YELEĞİ için ilk yorumu yapabilirsin.