TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ MODELLERİ

Tunus-İsi-Bebek-Yelegi

Tunus işi ile yapılmış bebek yelekleri

Örgü örmek istediğiniz de o kadar çok farklı model ve teknikle karşılaşıyorsunuz ki bazen ne yapacağınızı şaşırabiliyorsunuz. Tunus işi de örgü örmeyi seven bayanların bildiği yapımı oldukça kolay ve zevkli olan el işlerinden birisi.

Bugün sizlere tunus işi ile yapılmış olan bebek yeleği modelleri göstermek istiyorum. Oldukça farklı ve çok hoş modeller buldum. Bu modelleri sizlerle paylaşmak istedim.

Tunus işi örgü tekniği ile hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için farklı yelek, ceket, hırka veya süveter örmeniz mümkün. En çok bilinen ve en kolay tunus işi modeli ilmeğin batırılıp çıkartılması ile yapılan model olsa da farklı tekniklerinde tunus işinde uygulanması mümkün.

Sitemiz içerisinde farklı tunus işi modellerine sıklıkla yer vermeye çalışıyorum. Bugün sizlere göstereceğim tunus işi bebek yeleği modellerinde çeşitli süslemeler kullanılmış.

Bazı yelekler örüldükten sonra üzerine süslemeler yapılmış. Renkli ipler ile yeleğin üzerine sonradan ördüğünüz çiçek, araba, hayvan resimleri eklenmesi mümkün.

Bazı yeleklerde ise model örülme esnasında yapılmış. Burada ise ip değişikliği yapılarak belirlenen şekil örülerek devam edilmiş. Tunus işi örmeye yeni başlıyorsanız eğer bu şekilde süsleme yapmakta zorlanabilirsiniz. Bunun yerine yeleği örüp ondan sonra farklı renk ipler ile süslemeler yapabilirsiniz.

Tunus işi bebek yeleği modelleri oldukça kolay tasarımlar. Örgü örmeye yeni başlayan kişiler tunus işi örgüsünü yapmayı deneyebilirler.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*