TUNUS İŞİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus-İsi-Patik

Tunus işi patik yapımı

Örgülerde en çok kullanılan tekniklerden birisi de tunus işidir. Kimi bayanlar tunus işini kolaylıkla yapabilse de bazı bayanlar tunus işini yapamaz. Tunus işi ile yapılabilecek farklı örgü çeşitleri vardır. Bu örgülerden kolay olanları yapmaya başlarsanız tunus işini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Tunus-İsi-Patik

Tunus işi örgü tekniğinde tek şiş kullanılmakta. Tunus işi ile yapılan örgülerde örgü içerisine renkli ipler ile kolaylıkla istediğiniz deseni yapabilirsiniz. Bugünde sizler için tunus işi patik yapımı modelini videolu olarak göstermek istiyorum.

Tunus işi patik yapımı için farklı renkler kullanılmış. Patiğin iç kısımlarına eklenen desenler ile kalpler yapılmış. Krem renk ip üzerine kırmızı ve yeşil renk ipler kullanılmış ve patik çok hoş olmuş.

Bu patik modeli çok şık bir model olduğu için çeyiz hazırlıkları yapanlar farklı renklerde hazırlayarak çeyizlerindeki örgülerinin içlerine ekleyebilirler. Tunus işi patik modellerinden farklı renklerde yaparak sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Tunus işi patik yapımı için aşağıda yer alan videoyu izleyerek patiğin yapımını öğrenebilirsiniz.  Patiğin yapımı video içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmış. Bu sayede videoyu dikkatli izleyip patiğin yapımını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kısa sürede patiğin yapımını öğrenerek farklı renklerde patikler yapabilirsiniz.

Burada yapılan tunus işi patik modeli 36 numaraya göre yapılmış. 22 ilmek çekilerek sık işlenmiş bu da 36 numara ayak için patik olmuş. Video içerisinde tunus işinin yapımı da detaylı bir şekilde anlatılmış. Bu sayede kolaylıkla tunus işi yapmayı öğrenebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=UKKe6UeJlFk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*