Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalemlik Yapımı


Tuvalet kağıdı rulosuyla kalemlik

Tuvalet kağıdı rulosundan birçok çalışmayı sizlere paylaşmıştık. Bu yazımızda da yine sizlere tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik yapımı ile ilgili resimli anlatım paylaşacağız.

Hepimizin evinde olan ve birkaç adımdan oluşan bu güzel çalışma ile harika kalemlik veya lazımlık kutuları yapabileceğiz hanımlar. Yapılışı zor olmayan ve boş bir zamanınızda daha da güzellerini yapacağınız harika bir çalışma.

Tuvalet kağıdından çıkan kalın rulo kısımlarını toplayın ve onları artık güzel bir kalemliğe dönüştürme zamanı geldi. Çocuklarınıza yapın veya makyaj malzemelerinizi koymak için dahi yapıp kullanabilirsiniz.

Yaparken zorlanmayacağınız çalışma da kaplık olarak ister kumaş ister kitap kaplığı tercih edin. Malzemeler ise kolay bulunur cinsten olup, yapıştırıcı makas ve kaplık gerekiyor. Tuvalet kağıdı rulosuyla lazımlık yapılışı gibi çalışmalar yapılabiliyor.

Çalışmayı yaparken çocuklarınızla birlikte yapın derim. Çünkü hem pratik bir çalışma. Hem de yaparken keyif alacağınızın da altını çizmek isterim hanımlar.

tuvalet-kagidi-rulosundan-kalemlik-yapimi

Pekmarifetli sitesinde gördüğümüz ve çok beğendiğimiz çalışmayı bir boşlukta yapmayı denedik. Biz siyah beyaz kaplık yerine sade tek renk kullandık. Hatta turuncu renkli kumaşımız vardı onu değerlendirdik.

Çok şık bir lazımlık kutusu yaptık. Hatta bir arkadaşım yan yana 3 tanesini birleştirip, yapıştırdıktan sonra takı kutusu olarak yüzük veya kolyelerini koymak için kullanacağını söyledi. Sizlerde bu tür fikirlerle bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : http://www.pekmarifetli.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*