Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapmak

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapmak

Kartondan yapılan oyuncak çalışmalarını paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazımda sizlere tuvalet kağıdı rulosundan kelebek yapımı ile ilgili güzel bir şablon ile örnek yapılmış bir resmini paylaşacağım. Çocuklarınız için okul öncesi veya sonrası bu güzel karton oyuncak çalışması işinize yarayabilir.

Malzemeler ;

  • tuvalet kağıdı rulosu.
  • el işi kağıdı.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • boya.

El işi kağıdından öncelikle kelebeğin yüzünü, kanatlarını, kol ve bacaklarını ve son olarak antenini yaptıktan sonra tuvalet kağıdı rulosunu kelebeğin gövdesi olarak kullanacaksınız. Yapıştırıcı ile şablon olarak kestiğiniz kol bacak bölümlerini gövdeye yapıştırma işlemini yapmanız gerekiyor. Ardından kanatları ve antenini de yapıştırdıktan sonra ister sprey boya ile kelebeğinizi istediğiniz bir renge boyayın. İsterseniz de tuvalet kağıdını boyayıp, el işi kağıdını istediğiniz bir renk seçip kullanabilirsiniz.

Çalışma oldukça kolay ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Çocuklar için birçok karton oyuncak çalışmasını sitemizde yer alan kağıt karton bölümünde bulabilirsiniz. Her gün değişik ve kartondan yapılan çalışmaları sürekli olarak paylaşmaya çalışıyorum. Gerçekten ortaya harika çalışmalar çıkıyor. Bu tür çalışmaları çocuklarınızın odasına sarkaç süs olarak da düşünebilirsiniz. Yaptığınız bu güzel çalışmayı bir ip ile çocuklarınızın odasına asabilir ve onların gece uyurken güzel rüyalarla ve hayallere uyumalarını sağlayabilirsiniz.

Kartondan kelebek yapılışı ile ilgili resimli anlatım ise şöyle ;

kartondan-kelebek-yapmak kartondan-kelebek-yapmak2

Üstte yer alan şablonu istediğiniz bir karton, el işi kağıdı veya kalın bir kağıttan kelebek çalışmasını kolaylıkla yapmak için kullanabilirsiniz. Kartondan yapılan oyuncak modelleri için sitemizde yer alan kendin yap ve kağıt karton kategorisine mutlaka göz atın. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapmak için yorumda bulun

    Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapmak için ilk yorumu yapabilirsin.