ÜÇ BOYUTLU LİF MODELİ VİDEOLU ANLATIM

Uc-Boyutlu-Lif

Üç boyutlu lif nasıl yapılır?

Çeyiz hazırlıkları yapan bayanlar için bugün oldukça güzel ve farklı bir lif modelimiz var. Üç boyutlu lif modeli yapımı oldukça basit olan ve şık duran bir model.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar veya hediyelik lif yapanlar bugün sizlere göstereceğimiz bu üç boyutlu lif modeli kesinlikle yapmanız gereken bir örnek.

Aslında bildiğiniz bir lif işleme modeli olan yıldız örgü modelin üzerine eklenen küçük üç boyutlu çiçekler ile lif oldukça farklı görülmüş.

Burada alt kısımda beyaz lif ipi kullanılmış. Siz isterseniz farklı bir renk kullanabilirsiniz. Ama bence bu şekilde beyaz üzerine yapılan bu model daha güzel duruyor.

Üç boyutlu lif modelinde sarı, pembe ve mavi renk lif ipler ile de küçük tomurcuklar yapılarak yeşil iple tamamlanmış ve bir çiçek görüntüsü oluşturulmuş.

Ortadan başlanan üç boyutlu lif modelinde üçgen dilimler oluşturmak için arada zincirler kullanılmış. Belirli sıralarda renkli ipler ile yapılan çiçekler ile de lif tamamlanmış.

Üç boyutlu lif modelinin detaylı anlatımı için sizlere aşağıda bir videolu anlatım sunduk. Dediğim gibi orta kısımdan başlayarak yuvarlak bir şekilde ilerleyen model için  detaylı bir anlatım sunulmuş. Siz videoyu izlerken elinize ipliğinizi ve tığınızı alarak aynı şekilde yapmaya başlayabilir ve bu şekilde modeli daha kolay çıkartabilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*