ÜÇ BOYUTLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Üç boyutlu çeyizlik tığ oyası modeli yapımı

Üç boyutlu örgü işleri son yıllarda oldukça moda oldu. Daha çok örgü ipleri ile yapılan üç boyutlu modelleri görsek de dantel modelleri ve oya modelleri içerisinde de üç boyutlu modeller yer almakta. Bugün sizlere çok şık bir üç boyutlu tığ oyası modeli yapımını video olarak sunmak istiyorum.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için daha önceki yazılarımda da oldukça farklı oya modellerine yer verdim. Sitedeki diğer yazıları da inceleyerek çeyizlik dantel, oya, lif, şal modeli gibi farklı el işlerini bulabilirsiniz. Bugün ise yapımını çok beğendiğim çok şık ve gösterişli bir tığ oyası modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çeyizlik üç boyutlu tığ oyası modeli yapımı için beyaz ve pembe bir oya ipi kullanılmış. Modelin yapımı içi öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra beyaz ip ile oya modelinin yapımına başlanmış. Burada dikkat edilmesi gereken detaylar video içerisinde çok güzel anlatılmış. Bu videoyu takip ederseniz bu harika oya modelini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Oya modeli aşama aşama ilerleyen bir model. Her sırada farklı bir işlem yapılıyor. Bu nedenle modelin yapım aşamalarını dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Beyaz ip ile orta kısım yapıldıktan sonra seçilen pembe ip ile oyanın kenar kısmı yapılmış. Bu kenar kısım yapılınca modelin asıl görüntüsü ortaya çıkıyor.

Üç boyutlu tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=Ok5kcsZx4X8

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÜÇ BOYUTLU TIĞ OYASI ÜÇ BOYUTLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÜÇ BOYUTLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÜÇ BOYUTLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.