ÜÇ BOYUTLU YAPRAKLAR İLE YELEK VE ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Üç boyutlu yapraklar örgü modeli yapımı

Üç boyutlu örgü modellerinden yapılmış farklı örgü işlerini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bugün yine çok şık ve gösterişli üç boyutlu yapraklar modeli yapımını sizlere videolu detaylı anlatım olarak sunmak istiyorum.

Yelek ve şal modeli yapımı başta olmak üzere yazın kullanabileceğiniz bluz ve hırka modelleri yapımında da bu örgü modelini kullanabilirsiniz. Ben bu yapraklar modelini çok beğendim sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum.

Üç boyutlu yapraklar örgü modeli şiş örgüsü ile yapılmış çok şık bir model. Şiş örgüsü yapmayı bilen herkes burada detaylı anlatımı verilen videoyu takip ederek modelin yapımını öğrenebilirler.

Burada yapılan örnek modelde angora simli ip kullanılmış. Bu şekilde çok şık bir görünüm elde edilmiş. Kullanılan ipe uygun olarak 2,5 numara da şiş kullanılmış.

Bu model ile çeyizlik yelek, çeyizlik şallar yapabilirsiniz. Çok şık bir model olduğu için farklı alanlarda bu örgü modelini kullanabilirsiniz.

Yapraklar modeli için 10 ve katlarında ilmek olması gerekiyor. Model 9 ilmek üzerine kuruluyor ama aralarda birde ters örgü modeli yapılıyor. Siz bir yelek veya bluz yapacaksanız buradaki ilmek sayısını dikkate alıp kendi beden ölçünüze göre ilmek sayınızı alabilirsiniz.

Modelin yapımı için sizlere videolu anlatım verdim. Burada modelin yapımı için en başından en sonuna kadar neler yapılması gerektiği bütün detayları ile anlatılmış. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamdan örgü modelini yapabilirsiniz.

Üç boyutlu yapraklar örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=1ZVQBj1v_vo

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÜÇ BOYUTLU YAPRAKLAR İLE YELEK VE ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÜÇ BOYUTLU YAPRAKLAR İLE YELEK VE ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÜÇ BOYUTLU YAPRAKLAR İLE YELEK VE ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.