USB Masa Üstü Aydınlatma

evde-usb-masa-ustu-aydinlatma-cihazi-yapimi

Masa aydınlatma aparatı nasıl yapılır?

USB masa üstü aydınlatma örnekleriyle birlikte anlatımlı birde videoya ulaşacağınız bu güzel içerikten yararlanarak sizde evde bu tür işler yapıyorsanız ilginizi çekecektir. Sizde USB aparatını kullanarak ışık veya fan yapabilirsiniz. Diğer çalışmalar için sitemizi incelemeyi unutmayın.

Hepimizin bilgisayar masasının üzeri dağınık olabilir. Güzelleştirmek ve ışıklandırmak bizim elimizde… Bu yazımızda sizlere güzel bir paylaşım sunmak istiyoruz. Paylaşacağım çalışmayı çok kolay bir şekilde sizde evinizde yapabilirsiniz. USB masa üstü aydınlatma çalışmasını evinizde pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu tür çalışmaları seviyorsanız, sitemizde yer alan kendin yap kategorisinden diğer benzer çalışmalara ulaşabilirsiniz. USB masaüstü aydınlatma çalışmasının ayrıntıları ise aşağıdadır.

Renkli USB Aydınlatma Masa Üstü ;

Malzemeler :

– Renk değiştiren özel 2 adet led (enerji verildiğinde kendiliğinden renk değiştirir ve kırmızı, mavi, yeşil renklerinde olur.)
– 390 ohm direnç 2 adet.
– USB kablo.
– Koaksiyel kablo 10 cm.
– Yankeski.
– Lehim malzemeleri.

Koksiyel kablonun iç kısmını çıkartarak, dış kısmını kullanmanız gerekiyor.

Yapılacak Devrenin Şeması :

Devre basit, renk değiştiren ledleri paralel şekilde bağlayarak, USB kablosundan beslenmesi gerekiyor. Ledleri korumak amaçlı da tabi ki direnç kullanmak şart.

evde-usb-masa-ustu-aydinlatma-cihazi-yapimi
evde-usb-masa-ustu-aydinlatma-cihazi-yapimi
evde-usb-masa-ustu-aydinlatma-cihazi-yapimi2
evde-usb-masa-ustu-aydinlatma-cihazi-yapimi2

USB kablosunda genelde 4 adet ince kablo bulunmaktadır.

Aşağıdaki videoda yapılmış olanı detaylı izleyebilir ve sizde kendinize güzel, şık lambalar yapabilirsiniz.

Böyle güzel gereçler ile masa üstünüzü daha da güzelleştirebilirsiniz. Benzer projeleri araştırıyoruz. Bulduğumuzda sizlere bilgi vereceğiz. Takip etmek için abone olabilir veya bizi sosyal medya hesabımızdan takip ederek, yeniliklerden haberdar olabilirsiniz. Şimdilik görüşmek üzere arkadaşlar.

USB-Desktop-Beleuchtung – USB desktop lighting – éclairage de bureau USB

kaynak : https://www.youtube.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on USB Masa Üstü Aydınlatma

  1. Elektrikli bir iş olacağı için lütfen çocuklarınızla birlikte yapacaksanız, onlara dikkat etmeyi unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*