VİDEO ANLATIMLI AFRİKA ÇİÇEĞİ MOTİFİ YAPMAK


Afrika çiçeği motifi farklı kullanım alanlarına büyük uyum sağlayan çok şık bir motiftir. Bu model örgü çantalarda, çocuk battaniyelerinde, salon kırlentlerinde ve koltuk şallarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kadar çok kullanım alanı olan anlatımlı Afrika çiçeği motifi yapmak internet üzerinde bulunan resimli ya da videolu anlatımlar sayesinde oldukça kolay olmaktadır.

Afrika çiçeği motifi kullanılarak çok şık ranırlar ya da Amerikan servisleri de hazırlanabilir. Tığ işi örülen perdeler için de çok uygun bir model alternatifidir. Motiflerin birbirine eklenmesi ile üretildiği için kadınlar hemen her ortamda bu örgüyü yapabilirler. Renk seçiminde günün trend renkleri seçilebileceği gibi orijinalinin rengi de kullanılabilir.

Afrika çiçeği motifi aslında Afrika menekşesinden ortaya çıkmıştır bu nedenle mor renk bu motife çok yakışır. Zincir çekmeyi, sık iğne ve ikili trabzan yapmayı bilen bütün kadınlar bu örneği rahatlıkla çıkarabilir. Genellikle bu motifin yapımında koton ip kullanılsa da Alize diva da bu modelin uygulanmasında çok uygun olmaktadır.

Tığ kalınlığı kişinin eline ve kullanılan ipin kalınlığıyla orantılı olmalıdır. Motifin yapımı çok kolay olduğu için tığ işine yeni başlayan kadınlar için de son derece uygundur.

Motif zincir çekilerek yapılan bir halkanın üzerine trabzan çıkarak başlıyor. İlk trabzandan sonra arzu edilirse renk değişikliği yapılıyor. Motif bu sayede yükseliyor. İstenilen büyüklüğe ulaşınca motifin çevresine sık iğne yapılıyor.

video-anlatimli-afrika-cicegi-motifi-yapmak
VİDEO ANLATIMLI AFRİKA ÇİÇEĞİ MOTİFİ YAPMAK

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*