VİDEO ANLATIMLI TIĞ İŞİ YAKA YAPMAK


Kız çocuklarına önlük üzerine dantel yaka örmek oldukça yaygındır. Örgü yakalar sadece önlük üzerine kullanılan bir detay değildir ve birçok kazak modelinde de yaka bulunur. Şiş kullanılarak örülmüş olan bir kazağa anlatımlı tığ işi yaka yapmak mümkündür.

Yaka örmek için model arayışına girildiğinde sayısız yaka örneği ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Çocuk örgü kazak modellerinde renkli çiçekli yaka modelleri kullanılabilir bu modeller hırka yakası olarak da uyarlanabilir. Ponponlu yakalar yine kız çocuğu örgü kazak ya da hırka modellerinde çok sevimli durmaktadır.

Dantel yakaların ise kazaklara çok ayrı bir şıklık kattığı bir gerçektir. Şişle örülen ve yakadan başlayan örgü modelleri de vardır. Düz bir elbiseye tığla örülmüş dantel yaka ilave etmek elbisenin bambaşka bir havaya bürünmesini sağlayabilir. Tığ şiş ile üretilebilecek giysi modellerinin sınırı yok gibi gözüküyor.

Dantel örmeyi bilen kadınlar internet üzerinde birçok model bulma imkanına sahiptir ve bunları kolaylıkla uygulayabilirler. Yaka örneklerinin altında resimli ya da videolu anlatımların bulunması nedeniyle beğenilen örneklerin uygulanması çok kolay olmaktadır.

Tığ işi ile yakanın yanında bolerolar, bebek hırkaları, örgü çantalar, bebek battaniyeleri ve bebek patikleri gibi bir çok üretim yapılabilir. Kadınlar bir aksesuar olarak kullanmak için dantel yaka ördüklerinde dilerlerse bu yakaları boncuklarla da süsleyerek ayrı bir hava katabilirler. Dantel yakalar başı başına bir aksesuardır ve dilenen kıyafetle kombin edilebilir.

video-anlatimli-tig-isi-orgu-yaka-yapmak
VİDEO ANLATIMLI TIĞ İŞİ YAKA YAPMAK

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*