Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?


Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sizinde saçlarınız yağlanıyorsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız? bu makalemizde ki bilgiler işinize yarayabilir. Yağlı saçların diğer saçlara göre temizlenmesi ve zor bakımı nedeniyle genelde zorluklar yaşarız. Bu yazımda sizlere yağlı saçların bakımı için bir takım püf noktaları paylaşacağım.

Bakım : Eğer yağlı saçlara sahipseniz, saçlarınızın yağlı görünmemesi için mutlak suretle yıkamanız gerekiyor. Aynı zamanda fazla yağı alacak ve gözenekleri ise sıkıştıran özelliğe sahip şampuanlar kullanmalısınız.

Saç Derisini Yatıştırma : Saçınız sürekli yağ üretiyorsa ve bu üretimi normal dengesine çevirmek için mutlaka sağlıklı kür maskelerinden yararlanmalısınız. Birçok aktarda rahatlıkla bulabileceğiniz doğal kil ile yapımı kolay saç maskeleri oluşturabilir ve saçınızın uzun sürede yağlanmasını sağlayabilirsiniz. Yaptığınız doğal kil ile maskeyi saçınızda 5-10 dakika bekletmeniz gerekiyor. Daha sonrasında şampuan ile saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır.

Saçlarınızı Zorlamayın : Saç derinizi yıpratma bakımından her türlü hareketten kaçınmalısınız. Saçınızı kurularken fazla sıcak fön kullanmamalısınız. En doğalı kendi kendine kurumasını sağlamalısınız. Saçlarınızı yıkarken ise her zaman ılık su tercihiniz olsun.

yagli-saclarin-bakimi-nasil-yapilmalidir

Yağlı saçlar için önerilen bakım ürünü olarak elma sirkesini deneyebilirsiniz. Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra durulama aşamasında suya bir çay bardağı elma sirkesi karıştırdığınızda saçlarınızın daha parlak ve çok az yağlanan bir yapıya dönüştüğünü göreceksiniz. Bu işlemi limon ile de durulama yaparak sağlamanız mümkün.

Yağlı saçınız için 1 limonun ince ince rendelenmiş kabuklarını 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ıhlamur ve yarım litre soğuk suya ekleyerek kaynama derecesine kadar ısıtın. Ardından 10 dakika demlenmesini bekleyin ve süzün. Ardından 8 limonun suyu ile birlikte hepsini bir şişeye yada kavanoza aktardıktan sonra çalkalayın. Akabinde 2 gün bekletmeniz gerekiyor. Her saçlarınızı yıkadıktan sonra 1 litre ılık suya şişeden 1/8 miktarında ekleyerek saçlarınızı durulayın. Görün bakın yağlanmadan eser kalacak mı? kolay gelsin.

3 Comments on Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  1. yağlı saçlar çok sorun olabiliyor bu konu çok yararlı arkadaşlarımla paylaşıcam

  2. Yağlı saçlar için her zaman su sıcaklığına önem verilmiştir. Yıkarken kullandığınız suyun doktorlar tarafından ılık olmasına dikkat çekiliyor. Yağlı saçlarda kepek olasılığıda çok fazla olduğundan doğru bir şampuan seçiminde bulunulması gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*