YAKADAN BAŞLAMALI ÇOCUK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi yakadan başlamalı çocuk hırkası

Bugün bebekleri için hazırlık yapan, kışlık örgü hazırlığı yapmak isteyen annelere güzel bir tığ işi hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu hırka modelini hem erkek çocuklar hem de kız çocuklar için yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler için bugün çok şık yapımı da çok basit olan bir tığ işi hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Yakadan başlanarak yapılan bu hırka modelinde dilediğiniz renk ip kullanarak hırkayı örebilirsiniz.

Yakamdan başlamalı çocuk hırkası yapımı için 76 zincir çekilmiş ve üzerine trabzanlar yapılmış. Burada her sırada yapılan arttırmalar ile yaka kısmı büyültülüp kol ve ön ayrımlarının yapılacağı yere kadar gelinmiş.

Tığ işi hırka modeli için ön kol ve arka kısımlarına kaçar tane ayrım yapılacağı video içerisinde detaylı bir şekilde açıklanmış. Buradaki detaylara dikkat ederek dilediğiniz büyüklükte bir çocuk hırkası yapabilirsiniz.

Burada gösterilen yakamdan başlama tekniği ve arttırma yöntemleri dikkate alınarak bu şekilde tığ işi yelekte örebilirsiniz. Aynı detaylara dikkat ederseniz zorlanmadan yelek modelini yapıp güzel bir takım yapabilirsiniz.

Yakadan başlamalı çocuk hırkası için burada birkaç tane ip bir arada kullanılarak renkli bir görünüm elde edilmiş. Siz dilerseniz kız ve erkek bebek kimin için yapacaksanız ona uygun tek renk veya yine bir kaç rengi bir arada kullanarak bu hırkayı yapabilirsiniz.

Yakamdan başlamalı çocuk hırkası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=MEQoM1jpRFs&t=212s

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAKADAN BAŞLAMALI ÇOCUK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YAKADAN BAŞLAMALI ÇOCUK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAKADAN BAŞLAMALI ÇOCUK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.