YAKADAN BAŞLAMALI HIRKA YAPIMI

yakadan-baslamali-hirka-modeli

Yakadan başlayan hırka modeli

Yakadan başlayarak hırka yapılışıyla ilgili çalışmalardan birisinde birlikteyiz hanımlar. Yapımı gayet kolay olan ve hırkanın yaka kısmından başlayarak alta doğru bitireceğiniz güzel bir model. Yeşil renk kullanılarak yapılan hırkayı ben mavi renk bir yelek yani hırka şeklinde yapmayı düşündüm. Hatta başladım.

yakadan-baslamali-hirka-modeli

Yaparken keyif alacağınız örgü Nako serisine ait. Anlatan hanımın tiryakisi olduk. Gerçekten güzel çalışmalar paylaşıyorlar. Takip etmenizi öneririm. Yakadan başlayarak öreceğiniz hırkayı değişik örgü motifleri ile yapabilirsiniz. Daha önce pirinç örgü tekniğinden bahsetmiştik.

Pirinç örgü tekniğini de kullanarak yakadan başlamalı hırkayı yapmaya başlayabilirsiniz. Örgüler arasında beğendiğiniz motif veya desenleri de yine bu yakadan başlayarak yapılan hırkada kullanabilirsiniz hanımlar. Altta detaylıca anlatımı ve gösterişi olan çalışmayı seveceksiniz.

Yakadan başlayarak hırka yapalım

Yakadan başlayarak bitireceğiniz hırkayı günlük hayatınızda giyebilir veya gezmelere giderken kullanabilirsiniz. Komşu ziyaretlerinde veya altın günlerinde toplandığınızda da güzel renklerden yapılmış hırkaları giyerek sizi gören hanımları şaşırtabilirsiniz. Fazladan yapıp çeyizlik de saklanabilir.

Yakadan başlayarak hırka yapılışında şiş kullanılıyor. Şiş işi örgü hırka modelinde birçok güzel çalışmayı sitemizde fazla fazla bulacaksınız. Altta benzer ve değişik örgü motiflerinden yapılmış hırka yada yelek örneklerine de ulaşabilirsiniz. Onlar da çok güzel ve emek verilerek yapılmışlar. Gündelik hayatta giymek için sizde yelek veya hırka yapmak istiyorsanız? bu güzel nako çalışmasını öneririm hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*