YAKALI PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi yakalı çok şık patik modeli yapımı

Tığ ile yapılan farklı patik modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapımı oldukça basit olan yakalı patik modeli yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum.

Tığ işi patik modelleri olarak sizlere daha önce farklı modeller göstermiştim. Gösterdiğim bu modellerin bazıları ayrı bir taban yapılıp üzerine patik yapılarak oluyor. Bazı patik modelleri ise burun kısmından başlanarak ilerliyor ve bir bütün halinde tamamlanıyor.

Yakalı patik modeli de burun kısmından başlanarak yapılan ve tek bir seferde tamamlanan bir model. Burada patiğin burun kısmından başlanıyor ve 15 tane zincir çekiliyor. Daha sonra çekilen bu zincir üzerine trabzanlar yapılarak ilerleniyor.

Patiğin tamamında trabzanlar yapılıyor. Burada patiğin yapımında dikkat edilecek detay her sırada yapılacak olan arttırmalar olacak. Patiğin her sırasında arttırmalar yapılarak ilerleniyor ve burun kısmı yapıldıktan sonra patiğin diğer kısmı yapılıyor.

Yakalı patik modeli oldukça basit bir model. Burada dikkat edilecek tek detay arttırmaların nerelerde yapılacağıdır. Bunun için ise videoda verilen anlatıma dikkat etmek yeterli olacaktır.

Burada yapılan patik modeli için bordo ve beyaz ipler kullanılmış. İsterseniz bu patiği erkekler içinde yapabilirsiniz. Bunun için de siyah ve beyaz ipler kullanarak patiği yapabilirsiniz. Patik yapımı için patik ipi kullanılmış ve 5 numara tığ tercih edilmiş.

Yakalı patik modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=v1iqnQznYno

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAKALI PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YAKALI PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAKALI PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.