YAPRAKLI YAN YANA FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yapraklı yan yana fıstık oyası

Bugün sizler yine çok şık ve gösterişli bir tığ oyası modelinin yapımını video olarak sunmak istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanların veya yazma kenarına oyalar yapıp satanların mutlaka göz atması gereken kolay bir model.

Yapraklı fıstık oyası modeli yapımı için burada alt kısımda yeşil renkte oya ipi kullanılmış. Oyanın üst kısımlarında ise mavi sarı ve pembe renkte oya ipi kullanılmış. Burada kullandığınız yazmanın renklerine göre farklı renkleri seçebilirsiniz.

Yapraklı fıstık oyası modeli yapılırken önce yazma kenarına yeşil renkte oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil renk kullanılarak yapraklar yapılmış. Burada önce yeşil ip ile direkler yapılıp üzerine yapraklar yapılmış. Yapılan bu işlemden sonra ise en sonunda renkli oya ipleri ile fıstıklar yapılmış. Bu şekilde oya modeli tamamlanarak güzel bir yazma kenarı modeli ortaya çıkartılmış.

Yapraklı fıstık oyası modeli kolay bir model olsa da dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu detayları öğrenerek oya modelini kolaylıkla yapmak için mutlaka aşağıda verdiğim videoyu takip etmelisiniz. Video içerisinde Belkıs hanım çok güzel bir anlatım yapıyor. Bu sayede zorlanmadan modeli çıkartabilirsiniz.

Yeni ve farklı modelleri ilerleyen günlerde yine sizlere sunmaya devam edeceğim. Özellikle videolu detaylı yapım aşamalarını sizlere sunacağım. Bu sayede kısa sürede yeni modeller öğrenebilirsiniz.

Yapraklı fıstık oyası modeli için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAPRAKLI YAN YANA FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YAPRAKLI YAN YANA FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAPRAKLI YAN YANA FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.