YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazlık örgü çanta yapımı

Yaz aylarında örgü çanta kullanmayı seçiyorsanız bugün sizlere göstereceğim yazlık desenli örgü çanta modeli yapımına mutlaka göz atmalısınız. Detaylı yapım aşamasını video olarak verdiğim bu çanta modelini kısa sürede yapıp tamamlayabilir ve önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz.

Yazlık örgü çanta modeli yapımı için yüzde yüz koton olan pamuk bir iplik kullanılmış. Bu iplik sayesinde çanta yumuşak ve kullanışlı bir çanta olmuş. Tığ olarak ise 0 numara tığ kullanılmış.

YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA

YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA

Çanta tek parça halinde işlenmiş ve daha sonra kol kısımları yapılmış. Çanta yapımına taban kısmından başlanmış. 76 tane zincir çekilerek çanta yapımına başlanmış. Daha sonra çekilen bu zincir üzerine 72 trabzan yapılmış.

Burada çanta üzerindeki model 12 trabzan üzerine kurulmuş. Siz daha büyük bir çanta yapmak isterseniz 12 inin katlarında bir trabzan sırası oluşturmanız gerekir.

Çanta yapılırken yuvarlak bir şekilde ilerleniyor diyebiliriz. Ön ve arka kısım birlikte yapılıp tek parça halinde işlenmiş. Bu sayede daha kısa sürede çantayı yapabilirsiniz. Her sırada sadece trabzanlar yapılıyor.

YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA

YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA

Burada çanta üzerindeki desenleri oluşturmak için verilen anlatıma dikkat etmeniz gerek. Buradaki sayılar önemli. Verilen sayılara dikkat etmezseniz desenleriniz düzgün olmaz. Bu nedenle aşağıda size verdiğim videoları iyi bir şekilde takip etmelisiniz.

Çanta basit tığ işi teknikleri ile yapıldığı için tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videoda verilen anlatıma dikkat ederlerse sorun yaşamadan kısa sürede harika bir çanta modelini ortaya çıkartabilirler.

Yazlık desenli örgü çanta modeli yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9kUIUEXnf5ovzv3OLQV0Nw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAZLIK DESENLİ ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.