YAZLIK TIĞ İŞİ BAŞAK ÖRGÜ MODELİ

basak-orgu-modeli

Tığ işi başak örgüsü

Yazın yaklaşmasını fırsat bilen hanımlar için yelek, bebek yeleği, hırka yada şal yapımında kullanacağınız harika bir model. Tığ işi başaklar örgüsünü öğrenip sizde anlatımlı videodan yararlanarak kısa sürede örgü bayan yeleği yapabileceksiniz.

Tığ işinden başak örgüsü ile yapılan yelek veya hırka çalışmasında malzemeler ise şöyle ;

  • 3,5 numara tığ.
  • ince yün.

malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak Anne işleri kanalındaki bu videoyu baştan sona izleyin derim. Daha sonra yapacağınız çalışmaya göre zincir çekerek geriye döneceksiniz.

6.zincire batıp, yan yana da 3 tane 3’lü trabzan yapabilirsiniz. 2 zincir çekip, aynı yuvaya batarak 3’lü trabzan yapacaksınız.

Yanında da yuvaya batıp 3’lü trabzan yapacaksınız. 1 adet de 3’lü trabzan daha yaparak 1 zincir çekeceksiniz ve 1 zincir atlayacaksınız. Tığ işi başaklar örgü modeli ile yapılan yeleğe devam ;

basak-orgu-modeli

3’lü trabzan yapıp 1 zincir çekerek hemen yine 3’lü tam 3 adet trabzan yapacaksınız. 2 zincir ve 3’lü 3 adet trabzan yapıp devam edeceksiniz. 4 zincir dönüp, 3’lü trabzanın hemen yanına 1. atlayıp 2. ye arkadan bacağa batacaksınız.

3’lü trabzan yaparak yanındaki için arkadan batıp döneceksiniz. 3. trabzan ön taraftan normal yuvaya batıp, 3’lü trabzan yapacaksınız. 2. zincir ve aynı yuva için 3’lü trabzan yanında bacağa arkadan batacaksınız.

3’lü trabzan ve yanındaki için arkadan batıp 3’lü trabzan yapacaksınız. 1 zincir ara için tek trabzanın arkadan batıp, 3’lü trabzan yapıp 1 zincir çekeceksiniz. Böylece sıra sonuna kadar devam edeceksiniz. Devamı için videoyu sonuna kadar takip edin hanımlar. Kolay gelsin iyi örgüler.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

1 Comment on YAZLIK TIĞ İŞİ BAŞAK ÖRGÜ MODELİ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*