YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Zambak oyası yapımı

Yazma kenarları için çok şık bir oya modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Yazma kenarında çok şık duracak olan bu model çeyizler içerisinde dikkatleri çekecektir. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verilen bu modele mutlaka göz atmalısınız. Yine keloğlan yazma oyası kenarı modelini de incelemelisiniz.

Zambak oyası yapımı için öncelikle beyaz oya ipi yardımı ile çiçek kısmı yapılmış. Bunun için 8 tane zincir çekilerek modelin yapımına başlanmış. Burada çok basit bir şekilde trabzanlar yapılarak çiçeğin beyaz kısmı yapılıyor. Yapılan trabzanlar giderek eksilterek bir yaprak görünümü veriliyor.

YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı zambak oyası yapımı için şimdi yeşil oya ipi yardımı ile yapılan bu beyaz kısmın üzerine yapraklar yapılıyor. Burada model yapılırken dikkat edilecek en önemli detay video içerisinde modelin kurulumu için verilen sayılara dikkat etmektir.

Zambak şeklinde güzel bir motif oluşturmak için verilen sayılar çok önemli. Burada zaten trabzanlar ve sık iğne yapılarak model ilerliyor. Bu nedenle zorlanmadan modeli yapabilirsiniz. Ama videodaki anlatıma iyi bir şekilde dikkat etmeniz gerekir.

YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bu şekilde küçük motifler yapıldıktan sonra şimdi geldi bunları yazma kenarı ile birleştirmeye. Bunun için ise daha önceden yazma kenarına tığ batısı yapılıyor. Yapılan tığ batısı üzerine ise yeşil ip yardımı ile aralardaki pimpirikler yapılıyor ve zambak motiflerinin ekleneceği yerlere karar veriliyor. En sonunda ise sarı oya ipi yardımı ile zambağın orta kısmı da yapılarak model tamamlanıyor.

Yazma kenarı zambak oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAZMA KENARI İÇİN ZAMBAK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.