YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Gösterişli ve şık yazma kenarı tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz çok şık bir oya modeli yapımını bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Yazma kenarında dikkat çekecek olan bu model çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka göz atması gereken bir model.

Yazma kenarı oya modeli biraz büyük ve gösterişli bir model. Modeli gördüğünüz zaman size zor gibi gelebilir. Ama videodaki anlatıma göz atınca aslında çok basit bir model olduğunu görebilirsiniz.

Tığ oyası yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ bastısı yapılmış. Daha sonra yazma kenarına örümcekler yapılarak ilerlenmiş. Bu örümcekler yapılırken ise buradaki modelin yapılacağı yer belirlenmiş. Model biraz büyük olduğu için motifler arasındaki mesafeye dikkat etmek gerekir.

Oya modelinin yapımında modelin orta kısmındaki dalların yapılması için 5 numara örgü şişi kullanılmış. Bu dallar yapıldıktan sonra ise her bir motifin üst kısmındaki beyaz kısım ve renkli kısım yapılarak oya modeli tamamlanmış.

Çeyizlik oya modeli yapımı ile ilgili tüm detaylar videodaki anlatımda verilmiş. Buradaki anlatımı takip ederek kısa sürede bu oya modelini yapabilirsiniz.

Burada tığ işi oya modeli yapılırken yazma içerisinde bulunan renklerde oya ipleri tercih edilmiş. Yapılan anlatımda seçilen yazma içerisindeki bütün renklerde oya ipleri kullanılmış. Bu şekilde şık bir oya modeli oluşmuş. Sizde burada olduğu gibi birkaç farklı rengi bir arada kullanabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=0BVX81Cep9w

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.