YAZMA KENARI OYASI VEYA MUTFAK HAVLUSU KENARI KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çok şık yazma oyası veya mutfak havlusu motifi

Yazma kenarı için yapılabilecek olan çok şık bir oya modelini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu oya modeli aslında biraz büyük bir model olduğu için sadece yazma kenarları için değil de mutfak havlularının kenarlarını süslemek içinde kullanılabilecek bir model.

Yazma kenarı oyası yapımı için öncelikle büyük bir çiçek motifi yapılıyor. Bu çiçek motifi için dilediğiniz renkte bir oya ipi seçip orta kısımdaki çiçeği yapmaya başlayabilirsiniz. Video içerisinde çiçeğin detaylı yapım aşması sayıları ile birlikte verilmiş. Buraya dikkat ederek bu güzel çiçeği yapabilirsiniz.

Oya motifi için çiçek yapıldıktan sonra bu seferde bu çiçeğin etrafına yapılacak olan küçük çiçekleri yapmak için yeşil oya ipi yardımı ile yapraklar ve yuvalar yapılıyor. Bunun için çiçeğin ara kısmından başlanarak bu yapraklar yapılıyor.

Yeşil oya ipi ile bu şekilde yuvalar yapıldıktan sonra ise bu sefer bu yuvalara küçük çiçekler yapılıyor. Bu çiçekler önce birbirleri ile bağlantılı olarak yapılsa da daha sonra aralardaki bağlantılar kesiliyor ve buradaki ipler temizleniyor.

Yazma kenarı oya modeli için bu şekilde aşama aşama ilerleyerek çiçek motifi yapıldıktan sonra ise bu sefer bu motiflerin yazma kenarına veya mutfak havlusu kenarına birleştirilmesi yapılıyor. Yine buranın nasıl yapılacağı da video içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmış.

Yazma kenarı oyası veya mutfak havlusu motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAZMA KENARI OYASI VEYA MUTFAK HAVLUSU KENARI KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YAZMA KENARI OYASI VEYA MUTFAK HAVLUSU KENARI KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAZMA KENARI OYASI VEYA MUTFAK HAVLUSU KENARI KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.