YELPAZE MOTİF YAPIMI VE YAZMA KENARINA EKLENMESİ VİDEOLU ANLATIM

Yelpaze motif yapımı

Yazma kenarları için yapabileceğiniz çok şık bir oya modelinin yapımını sizlere sunmak istiyorum. Renk renk oya ipleri ile yapılacak olan bu oya modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğiniz düşünüyorum.

Yazma kenarlarında çok şık duracak olan bu yelpaze motifi şalların kenarlarında süsleme olarak da kullanılabilir. Bunun dışında fular süslemelerinde de bu motifi yapıp kullanabilirsiniz. Ayrıca mevlit örtüleri kenarlarının süslemesinde de bu motifi yapabilirsiniz.

YELPAZE MOTİF YAPIMI

YELPAZE MOTİF YAPIMI

Çeyiz hazırlığı yapanlar farklı oya modelleri arıyorlarsa bu model çok güzel bir alternatif olacaktır. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verilen yelpaze motifi yapımı dışında video içerisinde bu yapılan motiflerin yazma kenarlarına nasıl ekleneceği ve nasıl birleştirileceği de açıklanmış. Bu sayede kısa sürede motifleri yapıp yazma kenarlarına ekleyebilirsiniz.

Yazma kenarı yelpaze motif yapımı için öncelikle yelpaze motiflerini yapmanız gerek. Bunun için öncelikle yeşil oya ipi kullanılıp alt kısım yapılmış. Daha sonra renkli oya ipi kullanılarak yelpaze modeli yapılmış. Modelin yapımı çok kolay. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bir model.

Bu şekilde yelpaze motifleri yapılıp tamamlandıktan sonra ise yazma kenarlarına eklenmesi yapılıyor. Bunun içinde öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra küçük pıtırcıklar yapılırken yapılan motiflerinde eklenmesi yapılmış.

Yazma içerisinde bulunan renkli oya ipleri ile bu motifleri yaparak harika bir yazma kenarı oyası yapabilirsiniz.

Yazma kenarı yelpaze motif yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YELPAZE MOTİF YAPIMI YELPAZE MOTİF YAPIMI VE YAZMA KENARINA EKLENMESİ VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YELPAZE MOTİF YAPIMI VE YAZMA KENARINA EKLENMESİ VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YELPAZE MOTİF YAPIMI VE YAZMA KENARINA EKLENMESİ VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.