YENİ AJURLU BADEM ÖRGÜ ÖRNEĞİ TARİFİ

Ajurlu badem örgüsü

Anlatımlı videolarını sıkı takip ettiğimiz Arzu hanımdan yine muhteşem bir örnek. Anlatımıyla olsun paylaşımlarıyla olsun bize örgü namına her türlü bilgiyi kendileri özenle anlatarak veriyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Ajurlu badem örgü modelini bu yazımızda konu edindik.

Nasıl yapıldığını yazılı olarak da tarif edeceğiz. Anlatımla ilgili altta detayların yer aldığı videoyu izleyerek kısa sürede modeli kavrayabilirsiniz. Örgüye yeni başladıysanız bile bu güzel örneği kolayca çıkarabileceğinizi söylemek isterim.

yeni-ajurlu-badem-orgu-ornegi

Ajurlu badem örgüsünde Arzu hanım 3 delikli örülmesinin hoş olacağını söylemektedir. Ancak 5 delikli yada daha fazla delikli de yapabilirsiniz. Örgü modelini kavramak için öncelikle dikkat edilmesi gerekilen yerler kenar ilmekleridir.

Ajurlu örgüyü yaparken 2 düz öreceksiniz ve 1 dolayacaksınız. 2 ters bir arada alarak 2 düz örmeye devam edilerek yapılan bir model. İlk kısmı tamamladıktan sonra da sıra sonuna kadar geldikten sonra arka sıra örülecek. Burada hep ters örülüyor. Ancak dolanan ilmekler düz örülecek.

Ajurlu badem örneği nasıl yapılır

Kenar ilmekleri 3 ters ve 1 düz örülecek ve sıra sonuna kadar bu şekilde gidilecek. Kenar ilmekleri 2 düz örüp, bir önceki ajur üzerine 2 ters bir arada olacak şekilde alacaksınız. 2 düz ördükten sonra dolayacaksınız. 2 ters bir arada olacak.

Ajurların hemen üstüne yine ajur gelecek ve 3 çubuk gelene kadar da örmeye devam etmeniz gerekiyor. İlk motifi tamamladıktan sonra motif kaydırma yapacaksınız. Kenar ilmeği bir tane alınacak. Bu adım toplamda 4 motiften oluşuyor. 2 düz dolayarak 2 ters bir arada öreceksiniz. Ajurlu badem örgüsünün daha detaylı anlatımı ve modeli tam kavramak için videoyu izleyebilirsiniz.

kaynak : httpss://www.youtube.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YENİ AJURLU BADEM ÖRGÜ ÖRNEĞİ TARİFİ için yorumda bulun

    YENİ AJURLU BADEM ÖRGÜ ÖRNEĞİ TARİFİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YENİ AJURLU BADEM ÖRGÜ ÖRNEĞİ TARİFİ için ilk yorumu yapabilirsin.