Yeni Dolama Baklava Örneği Yapılışı


Dolamalı Baklava Örgüsü

Anlatımı da olan bu güzel çalışmayı öğrenerek çok güzel atkı modelleri yapabilirsiniz. Görüntüsü zincir örgü modeli gibi de görünen çalışmayı kullanarak çok güzel bebek örgüleri yapabilirsiniz. Örgü bebek süveter modeli yapmak için güzel bir örnek arıyordum. Bu güzel çalışma karşıma çıkınca dayanamadım sizlere de birkaç bilgiyle sunayım istedim.

Dolamalı baklave örneği olarak bilinen çalışma ile lif örgüsü dahi yapabilirsiniz. Şiş işi örgü modelinde örgüyü öğrenip, modeli kavradıktan sonra hemen örgü kazak modeli de yapmaya başlayacaksınız.

Hatta kendinizi tutamayacak örgü süveter modelini işlerken bu örneği kullanmak isteyeceksiniz. Benim aklıma bu örgü örneğini kullanarak çocuk örgüleri ve bebek örgü işleri de yapılabileceği geliyor.

Ama yine de siz modeli öğrenip, kendi bildiğiniz örgülerinizde de örneği kullanabilirsiniz. Dolamalı baklava örgü örneğini Rus bir kanalda buldum. Bayan gerçekten güzel yapmış ve anlatmış.

Örgü modelleri arasına kattığımız bu güzel çalışmayı atkı işlerinde kullanın derim bayanlar. Ben öyle yapacağım. Daha sonra örgü işi süveter modeli yapmayı planlıyorum. Kolay gelsin.

evde-kolay-dolama-baklava-ornegi-yapimi
Yeni Dolama Baklava Örneği Yapılışı

Anlatım yabancı olduğu için sesini kısarak izleyebilirsiniz. Ben genelde öyle yapıyorum. Modeli kolayca kavrayacaksınız. Kolay gelsin hanımlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*