YENİ ÖRGÜ AĞ ÖRNEĞİ YAPIMI


Ağ örgü örneği yapılışı

Değişik ve yeni örgü modelleri ile birlikteyiz arkadaşlar. Arzu hanım tarafından hazırlanmış bu güzel çalışmada yine İngiliz tarzı güzel bir örgü örneğinin yapımını öğreneceğiz. Bu modeli ben yelek yapımında veya hırka yapılışında kullanılması taraftarıyım.

Güzel bir renk ve güzel bir örgü örneği olup, ağ örgü örneği ile yapılan bir hırkayı hayal ediyorum da, gerçekten güzel gözükecektir. Örgü yelek modeli yapımında da bu güzel örneği tercih edebileceğinizi söyleyebilirim.

Anlatımlı çalışma değişik örgü modeli olup, kolayca modeli kavrayarak bu güzel ağ örgüsünü yelek veya hırka şeklinde yapmaya başlayabilirsiniz. Yeni örgüye başlayan birisi iseniz de yine de şiş işi bu güzel çalışmayı yapmanızı tavsiye ederim.

Şiş işi örgü modelleri arasına katacağınız bu güzel çalışmayı ağ örgü modeli olarak arşivinize eklemeyi unutmayın. Yazlık şal modeli yapabilirsiniz. Örgü işlerinizde kullanmayı düşüneceğiniz değişik bir model.

Yapımı zor olmadığı gibi Arzu hanımın anlatımı sayesinde zorlanmadan kısa sürede modeli kavrayıp, hemen örgüye başlayacağınızı da belirtmek isterim. Bu tür güzel örgüler her zaman karşımıza çıkmayabiliyor.

Sizde öğrenerek bu güzel örgü modelini yapmaya başlayabilir ve değişik örgü işlerinizde de tercih edebilirsiniz. Ben hatta lif modeli de yapılabilir diye düşünüyorum. Geliştirmeye açık harika bir çalışma. Sizi kutlarız Arzu hanım.

kaynak : https://www.youtube.com/user/ArzuSepeti/videos

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*