Yeni Örgü Bayan Kemer Yapımı


Yeni Örgü Bayan Kemer Yapımı

Bu makalemde sizlere turkuaz rengi çok güzel bir bayan kemeri yapılışı ile ilgili örnek resimler ve yapılışını paylaştım. Öncelikle örgü işleri kategorimizde buna benzer birçok çalışmayı paylaştığımı belirtmek isterim. Bu makalemde de yine sizlere çok güzel örgü kemer yapılışı ile ilgili örnek resim ve anlatım sunacağım. Yapılışını yazı ile anlatmaya çalıştım. Umarım anlar ve yapabilirsiniz. Öncelikle yeni örgü bayan kemer yapımı ile ilgili örnek resimler paylaşacağım. Fakat anlatımlı bir video bulamadım. İlerleyen zamanlarda anlatımlı bir video bulursam sizlere bu başlık altından paylaşacağım.

Diğer örgü işleri ile ilgili benzer çalışmalar hemen bu makalemin sonunda benzer yazılar şeklinde karşınıza çıkacak. Dilerseniz o çalışmalara da göz atabilirsiniz. Örgü modelleri ve örgü ile ilgili birçok paylaşımı günlük olarak sitemizde bulabilirsiniz. Bizi facebook adresimizden takip ederek, yeni paylaşımlarımızı da her gün görüntüleyebilirsiniz. Örgü bayan kemer modelleri ise örnekleri ile aşağıda ;

evde-orgu-bayan-kemeri-yapimi

Üstteki örgü kemerin yapılışı ise şöyle ; öncelikle bu örgü 14 ilmek ile başlanmaktadır. 1 kenar ilmek ve yanındaki 2 ilmek sağa doğru çaprazlanarak düz örülür. Sonra yanındaki diğer 2 ilmek ise bu kez sola doğru çaprazlanarak düz örülmektedir.

Bu şekilde ilk sıra bitirilir. Arka yüzündeki tüm ilmekler ise ters örgü ile örülmelidir. 2 sırada ise sağa çaprazlanan ilmekler sonra sola, sola çaprazlanan ilmekler ise sağa çaprazlanıp yine düz örgü yapılmalıdır. Kısacası ilmekler ilk etapta V şeklinde açılıp bir sonraki sırada ise hemen kapatılarak peteğin gözleri oluşturulmuş olup, meydana getirilir.

Bu işlemi 85 cm. ördükten sonra 2 yandan ilmekler, her sırada 1’er kesilip, kemerin sivri ucu yapılmalıdır. Diğer ucu ise kemer tokası geçirilerek alt kısımdan dikilir ve işlem tamamlanır. Kolay gelsin.

Alttakiler ise farklı örgü kemer modelleri ;

Yine sizlere altta tığ işi kemer yapımı ile ilgili farklı bir çalışmanın anlatımlı videosunu da paylaştım. Umarım işinize yarar. Kolay gelsin.

Yukarıda el işi kemer yapımını anlatan güzel bir anlatımlı video var. İzleyin ve el işi kemer yapılışını kısa sürede öğrenin. Bu yazımdan sizlere bu günlük hoşçakalın diyorum. Kendinize iyi bakın. Bir başka güzel makalede görüşmek dileğiyle…

1 Comment on Yeni Örgü Bayan Kemer Yapımı

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*